RU

У Митному союзі готові співпрацювати з Києвом після асоціації

11.09.2013, 17:45
У Митному союзі готові співпрацювати з Києвом після асоціації - Фото
Віктор Спаський
У Євразійської економічної комісії - наднаціональному органі Митного союзу і Єдиного економічного простору Росії, Білорусі та Казахстану - заявляють про готовність співпрацювати з Україною навіть після підписання асоціації з ЄС. Про це заявив директор Департаменту розвитку інтеграції Євразійської економічної комісії Віктор Спаський в ході відеомосту Київ-Москва на тему: "Асоціація з ЄС чи Митний союз ? Прагматичні інтереси Києва", - передає УНІАН.

"Україна сусід Митного союзу і при будь-якому розладі економічні відносини розвиватися будуть. Питання в тому, якими темпами" , - сказав він. За його словами, в України сьогодні є можливість співпрацювати з Митним союзом навіть після підписання угоди з Євросоюзом. "У рамках співробітництва між Україною і ЄЕК підписано три меморандуми. Перший стосується взаємодії у торговельній сфері - минуло два засідання і готується третій, другий документ стосується технічного регулювання, так як для збереження ринку країн МС потрібно відповідати технічним регламентам, яких буде 61. Третій документ стосується статусу спостерігача в ЄЕК. У рамках цих документів можна обговорювати питання зняття взаємних бар'єрів у торгівлі, а також недопущення "торгових воєн", - підкреслив Спаський.

Нагадаємо, раніше радник Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що підписуючи угоду про асоціацію з ЄС Україна позбавляє себе суверенного права з усіх питань торговельної політики і перестає бути для Росії стратегічним партнером. "Україна зникає як суб'єкт міжнародного права, оскільки Київ всі свої дії в торговій області повинен буде погоджувати з Європейським Союзом", - заявив він.

Європейський комісар з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле розкритикував цю позицію: за його словами, будь-який зовнішній тиск на Україну, пов'язаний з її амбіцією підписати Угоду про асоціацію з ЄС, є неприйнятним. "Підписання угоди про вільну торгівлю з третьою стороною, тобто з нами, не може використовуватися як виправдання для жорсткості митних процедур", - зазначив він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини