У Міноборони роз'яснили права військових при звільненні в запас

05.04.2016, 13:33
У Міноборони роз'яснили права військових при звільненні в запас - Фото
2977aac9b107bb23f0bc283bb4ef5ce4.jpg

В відомстві вирішили повторити інформацію про новий порядок користування майном військовослужбовцями, так як "не всі правильно її сприйняли"

У Міністерстві оборони розповіли про права військовослужбовців при звільненні в запас, зазначивши, що були змінені порядок і норми забезпечення військових в особливий період. Про це розповів на брифінгу начальник центрального управління речового забезпечення тилу Збройних Сил Юрій Гусляков, передає кореспондент ЛІГА.net.

У 2016 році при звільненні в запас військовослужбовці повинні здавати на десять предметів менше, ніж в минулому році: кашкет польовий, шапка зимова, шапка-феска, літній польовий костюм, утеплена куртка і утеплені польові штани, натільну білизну і теплу білизну, черевики з високими берцями і речовий мішок тепер видаються військовослужбовцям в особисте користування.

"Відповідно, вони з ними звільняються в запас і на склад військової частини не здають", - пояснив Гусляков.

За його словами, здається тільки інвентар зі сроком служби більше двох років: спальний мішок, бронежилет, захисний шолом, казанок, фляга, гумові черевики, окуляри та розвантажувальна система.

Гусляков уточнив, що новий порядок користування майном був доведений до військ 1 березня, але оскільки не всі правильно сприйняли цю інформацію, повторили це роз'яснення 4 квітня.

Читайте також: Весняний призов-2016: подробиці від Міноборони

Заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення головного управління по роботі з особовим складом ЗСУ Віталій Голота заявив, при звільненні в запас військовослужбовці повинні отримати комплект документів, який включає в себе військовий квиток із записами про участь в боях. Згодом ця інформація буде потрібна, наприклад, при оформленні пенсій, оскільки стаж в зоні АТО йде місяць за три.

Крім того, військовослужбовці протягом п'яти днів повинні стати на облік у військовому комісаріаті. Фінансові розрахунки з військовими проводяться в день звільнення в запас. У разі поранення в зоні АТО військовий повинен забрати з собою документи з медичних пунктів.

"Надалі він буде їх використовувати при можливих оформленнях інвалідності або проходженні медично-санітарної комісії", - сказав Голота.

Військовим при демобілізації також видається службова характеристика для подальшого працевлаштування.

"А в разі, якщо військовослужбовець не працював на момент призову... Ми проводили соціологічне дослідження, опитали півтори тисячі військовослужбовців. 73% заявили, що вони працювали до моменту призову, не мали постійної роботи близько 20%. Військові можуть взяти у фінансовій частині довідку про заробітну плату, яку зможуть надати в центрі зайнятості та на підставі якої будуть отримувати допомогу", - додав він.

Голота також зазначив, що всі демобілізовані військовослужбовці мають право на відшкодування вартості проїзду з зони АТО до місця проживання.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов