RU

У Міноборони назвали дату звільнення мобілізованих першої черги

13.01.2015, 12:52
У Міноборони назвали дату звільнення мобілізованих першої черги - Фото
Володимир Талалай
Українські військовослужбовці, призвані в ході першої черги мобілізації в березні минулого року, будуть звільнені в запас у період березень-травень 2015 року. Про це на прес-конференції повідомив генерал-майор, перший заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу ЗСУ Володимир Талалай, передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ.

"Результати аналізу подій в східному регіоні свідчать, що Російська Федерація, на жаль, не відмовилася від своєї мети і продовжує вживати заходів щодо дестабілізації обстановки в [українській] державі. Не досягнувши своїх цілей, Росія намагатиметься, на нашу думку, перевести конфлікт на сході Донецької та Луганської областей у формат замороженого конфлікту і таким чином впливати на подальший розвиток ситуації в Україні і змусити Україну йти в напрямку політики РФ", - зазначив він.

Талалай нагадав, що впродовж минулого року Міноборони провело три черги часткової мобілізації, в результаті чого були переведені на структури військового часу військові частини, установи, були створені відповідні підрозділи військ, які на сьогоднішній день виконують завдання в зоні АТО і в інших регіонах країни.

"Для особового складу, який був покликаний в ході попередніх черг мобілізації відповідно до законодавства був передбачений відповідний пакет соціальних гарантій, але законодавство визначило збереження цих гарантій протягом календарного року. Таким чином, в березні закінчується термін гарантування збереження середнього заробітку та робочих місць громадян, які були покликані в ході першої черги. Безумовно, ми не маємо права і не можемо допустити загострення суспільно-політичної обстановки і в період березень-травень будемо звільняти громадян, які були покликані в ході першої черги мобілізації", - сказав він.

За словами генерал-майора, особовий склад, який буде звільнятися, буде замінений в ході нової черги мобілізації.

"Згідно з рішенням РНБО від 20 грудня, передбачається проведення наступних черг мобілізації загальною тривалістю 210 діб. Згідно з українським законодавством, такі черги мобілізації проводяться виключно за рішенням Верховної Ради, яка повинна затвердити відповідний указ президента. Тому говорити про конкретні терміни проведення мобілізаційних заходів ми можемо тільки після відповідного рішення Верховної Ради", - додав Талалай.

Раніше повідомлялося, що зі Збройних Сил України після четвертої хвилі мобілізації можуть бути
звільнені в запас до 50 тисяч українських військовослужбовців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини