RU

У Криму генконсул РФ спровокував скандал з татарами

22.05.2013, 16:47
У Криму генконсул РФ спровокував скандал з татарами - Фото
Генконсул РФ у Сімферополі Володимир Андрєєв (фото - kp.crimea.ua)
В інтерв'ю телеканалу ATR генконсул РФ розкритикував фільм "Хайтарма", знятий на основі біографії двічі героя Радянського Союзу льотчика-випробувача Амет-хана Султана. На думку консула, фільм спотворює правду про війну і депортації татар. На зауваження журналістки, що висловлювання консула можуть бути образливими для кримськотатарського народу, він заявив: щось нове зараз сказав? Мені не потрібні ваші поради. Все, що я сказав, це абсолютно офіційно. Запишіть і прокручуйте будь-якому кримському татарину. Моє слово і слово Росії повинно звучати, має бути відомо, в тому числі і моє інтерв'ю, для того, щоб правда про Велику Вітчизняну війну звучала... Це саме тематика зради".

"До честі російського керівництва, буде негайне відкликання так званого дипломата, а до честі нашої держави буде негайне повідомлення пана Андрєєва про його небажання перебування на території української держави", - заявив
Рефат Чубаров, коментуючи інтерв'ю. Він додав, що такі як Андрєєв не повинні представляти "країну велику, країну-сусіда, країну, з якою ми хочемо дружити".

Коментуючи заклик Чубарова, Андрєєв сказав, що хоче виступити у Верховній Раді Криму, щоб "відповісти на такі нахабні випади проти РФ, проти моєї честі і гідності". "Інтерв'ю моє з кореспондентом, псевдожурналісткою телеканалу ATR (відома кримська журналістка Ліля Буджурова, - ред.) - це не інтерв'ю, це була боротьба, сутичка ідеологічних ідейних супротивників, тому ви його так і розглядайте".

"Є трагедія кримськотатарського народу, тільки ви запам'ятайте її наступну формулу і завжди її згадуйте - це трагедія радянського народу, не кримськотатарського народу. Депортація - це трагедія радянського народу, яких ще було багато в тих героїчних зусиллях щодо забезпечення великої перемоги в тій війні. Виривати тему депортації з цього загального контексту - це брехня і перекручення правди про ВВВ", - сказав він.

Він заявив, що не дивився фільм "Хайтарма", а також звинуватив організаторів презентації фільму, які запросили соратників і учнів Амет-хана Султана на прем'єру, в тому, що вони спробували використати гостей з Росії у своїх політичних цілях. Саме тому він і не рекомендував їм відвідувати прем'єру фільму.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини