RU

У Конституційному суді невдоволені, як Рада звільняє суддів

12.03.2014, 11:40
У Конституційному суді невдоволені, як Рада звільняє суддів - Фото
d98215dbe020ae103575486854a52453.jpg
12 березня на зборах суддів Конституційного суду України прийнято звернення до Верховної Ради щодо постанови парламенту "Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді" від 24 лютого 2014 № 775-VII, в якому говориться, що депутати порушили ряд законодавчих норм при звільненні суддів КСУ. Про це повідомляє прес-служба суду.

"Постановою Верховної Ради України "Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді" від 24 лютого 2014 № 775-VII п'ятеро суддів звільнені за порушення присяги, стосовно семи суддів запропоновано виконуючому обов'язки президента України і з'їзду суддів, які їх призначали, звільнити їх за порушення присяги судді, а Генеральній прокуратурі України - порушити кримінальну провадження за фактом ухвалення рішення Конституційного Суду України від 30 вересня 2010 року № 20-рп/2010 та залучити всіх винних осіб до відповідальності. на виконання зазначеної постанови Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактом прийняття суддями Конституційного Суду України зазначеного рішення за ознаками кримінального злочину, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України ("Винесення суддями завідомо неправосудного рішення"), - йдеться в заяві.

На думку суддів КСУ, такі дії парламенту та Генеральної прокуратури не відповідають нормам статті 126 Конституції України, яка встановлює, що "незалежність і недоторканність суддів гарантується Конституцією і законами України. Вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється". "Крім того, вказана постанова парламенту і дії Генеральної прокуратури не узгоджуються і з положеннями статей 27 і 28 Закону України "Про Конституційний Суд України", згідно з якими судді Конституційного Суду України при здійсненні своїх повноважень є незалежними і підкоряються тільки Конституції України і керуються цим законом, іншими законами України і не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у Конституційному Суді України та в його колегіях, за винятком відповідальності за образу чи наклеп при розгляді справ, прийнятті рішень та дачі висновків Конституційним Судом України", - наголошується в документі.

Судді КСУ звертають увагу, що здійснення конституційного правосуддя в умовах впливу на них, посягання на їх незалежний статус і загрози кримінального переслідування майже всього діючого складу Конституційного Суду України та деяких суддів у відставці підриває авторитет суду та унеможливлює прийняття їм об'єктивних, неупереджених рішень, що спричинить неприйняття суспільством рішень Конституційного Суду України як легітимних. "Судді Конституційного Суду України глибоко стурбовані соціально-політичною ситуацією , що склалася в державі, і звертаються до Верховної Ради України створити умови для належної роботи суду, зокрема шляхом зміни постанови № 775-VII від 24 лютого відповідно до вимог Конституції України. Це забезпечить невідкладне прийняття законних рішень Конституційного Суду України, які забезпечать правову основу для врегулювання напруженої ситуації в Україні", - сказав він.

Нагадаємо, 24 лютого Верховна Рада звільнила п'ять суддів Конституційного суду, що поміняли Конституцію в 2010 році. Також депутати звернулися до Генеральної прокуратури з тим, щоб було відкрито кримінальне провадження за фактом винесення рішення Конституційним судом від 30 вересня 2010 року, а також притягнути винних до відповідальності.

Планується, що п'ять нових суддів КСУ призначать за квотою парламенту 13 березня.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини