RU

У Кличка засудили Росію: Москва звикла говорити мовою сили

16.08.2013, 13:26
У Кличка засудили Росію: Москва звикла говорити мовою сили - Фото
Віталій Ковальчук
Росія намагається завадити підписанню Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом, блокуючи український експорт. Про це йдеться в заяві партії УДАР.

У партії зазначають, що з наближенням саміту у Вільнюсі Росія розпочала черговий виток торговельної війни, намагаючись таким чином змусити Україну відмовитися від європейського шляху. "Ситуацію з блокуванням українського експорту слід розглядати як серйозне застереження від участі в Митному союзі, де Росія грає виключно у власних інтересах. На жаль, ця ситуація ще раз доводить, що Росія звикла розмовляти зі своїми партнерами по СНД мовою сили", - сказано в заяві партії Віталія Кличка.

Як зазначив заступник голови партії Віталій Ковальчук, дії Росії з блокування українського експорту не відповідають рівню стратегічного партнерства, встановленого між двома державами. "Ми вважаємо, що президент і уряд, виходячи з національних інтересів України, повинні проявити стійкість і послідовність у відносинах з Росією. На жаль, значною мірою ця ситуація була спровокована і українською владою, яка дала Москві підстави вважати, що вона зможе переконати команду Януковича відмовитися від асоціації з ЄС ", - сказав Ковальчук.

На думку Ковальчука, в такій ситуації Кабмін має невідкладно забезпечити захист інтересів українських експортерів, вітчизняних виробників на внутрішньому ринку від недобросовісної конкуренції і сприяти розширенню зовнішніх ринків збуту для українських товарів. У партії УДАР відзначають, що це дозволить запобігти погіршення зовнішньоторговельного балансу і подальшого падіння промислового виробництва, а також компенсувати втрати вітчизняних виробників за рахунок розширення попиту на внутрішньому ринку.

"Реакція Росії свідчить, що Україна рухається в правильному напрямку. Нам потрібно докласти максимум зусиль для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Адже це дасть нам можливість будувати зовнішні відносини з прозорими і зрозумілими правилами і стандартами, в рівноправному діалозі", - підкреслили в партії УДАР.

Нагадаємо, Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала ввезення товарів з України. Всю українську продукцію включили до списку ризикованих товарів. В уряді РФ повідомили, що рішення приймалося органами Митного союзу.

Детальніше про торгову війну Москви проти Києва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини