RU

У Києві презентували проект балто-чорноморського союзу

02.07.2016, 15:17
У Києві презентували проект балто-чорноморського союзу - Фото
4c2ad671a49a2461b679d609ce962046.jpg
У Києві презентували проект балто-чорноморського союзу як геополітичної альтернативи для країн Східної і Центральної Європи, передає кореспондент ЛІГА.net.

Проект Intermarium представив на науково-практичній конференції "Балто-Чорноморський союз: геополітична альтернатива для Центральної та Східної Європи" заступник начальника штабу цивільного корпусу Азов Микола Кравченко.

Він повідомив, що проект передбачає інтеграцію в таких сферах як безпека і оборона, енергетична незалежність, економіка, культура, наука.

Перший етап інтеграції - балто-чорноморський союз може об'єднати Україну, Польщу, Білорусь, Литву, Латвію і Естонію.

На другому етапі можливе розширення до Адріатичного-балто-чорноморського союзу із залученням таких країн як Хорватія, Словенія, Болгарія, Румунія, Молдова, Угорщина, Словаччина, Чехія.

Як потенційні партнери розглядаються Австрія, Грузія, Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія, Македонія.

"Ці етапи інтеграції умовні. Вже сьогодні ми можемо бачити, що історичні та політичні процеси проходять настільки швидко, що інтеграція буде проходити ще інтенсивніше, ніж ми припускаємо", - сказав Кравченко.

Він підкреслив, що найактуальнішою сьогодні є інтеграція в сфері безпеки і оборони.

"Перш за все, пропонується уніфікація систем військової підготовки і розвитку сил територіальної оборони. Ще один напрямок це загальна система протиповітряної і протиракетної оборони, сил швидкого реагування, а в майбутньому, можливо, і загальна система ядерної безпеки. Третій напрям це співпраця розвідок країн-учасників", - повідомив Кравченко.

Він додав, що це не догми, а пропозиції до обговорення. У сфері енергобезпеки пропонується співпраця з диверсифікації джерел енергії, оптимізації розробки власних родовищ і розвитку альтернативних джерел енергії.

У сфері економіки обговорюються такі проекти як регіональний митний союз, зона вільної торгівлі, обмін передовими технологіями і створення спільних виробничих циклів.

В рамках культурного співробітництва пропонується подумати над тим, як уникнути міграційної катастрофи, а також забезпечити самобутній розвиток культур народів регіону. А також забезпечити підтримку сім'ї, зокрема, орієнтуючись на успішний досвід Польщі.

У сфері науки і освіти планується обговорити перспективу інтеграції системи вищої освіти і верифікації дипломів, розвитку інноваційних технологій, спільної космічної програми і спільних досліджень Арктики, Антарктики, Світового океану.

Спікер Верховної Ради  Андрій Парубій запропонував створити балто-чорноморський союз.

Восени 2015 року президент Польщі Анджей Дуда  виступив за ідею створення балто-чорноморського блоку держав.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини