У Києві підписано меморандум між Радою і Європарламентом

03.07.2015, 15:05
У Києві підписано меморандум між Радою і Європарламентом - Фото
Президент Європарламенту Мартін Шульц під час виступу в Раді (фото - прес-служба АП)

Меморандум визначає, яким чином Європарламент допоможе наблизити роботу Ради до європейських стандартів

У Києві Верховна Рада України та Європейський парламент підписали меморандум про взаєморозуміння. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Згідно з документом, текст якого опублікований на сайті парламенту, метою меморандуму є "створення спільних рамок для парламентської підтримки та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України".

Відзначається, що діяльність з надання парламентської підтримки України буде здійснюватися відповідно до національного порядку денного реформ і програм розвитку, пріоритетів угоди про асоціацію між Україною з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами - з іншого.

"[Діяльність] буде послідовною і доповнювати загальні зусилля ЄС, які координуються групою підтримки України в Європейській комісії, спрямовані на зміцнення демократії та верховенства права в Україні", - свідчить меморандум.

Також у тексті говориться, що сторони будуть працювати над ефективним виконанням конституційних функцій Верховної Ради, підвищенні якості українського законодавства та законодавчого процесу, зміцненням інституційної спроможності парламентських комітетів.

В рамках спільної роботи буде переглянутий регламент та інші документи, що визначають внутрішню організацію Верховної Ради. Крім того, буде розроблено кодекс поведінки парламентаріїв, посилений кадровий потенціал та Апарату Верховної Ради, який планується перетворити "в сучасну службу, орієнтовану на надання послуг".

З повним текстом меморандуму можна ознакйомитися на сайті парламенту.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииКогда дети молчат. Как выжить после изнасилования