RU

У Кабміні розповіли про порушення в роботі Держфінінспекції

27.03.2015, 17:10
У Кабміні розповіли про порушення в роботі Держфінінспекції - Фото
Анна Онищенко (фото - скріншот)
Найбільша частина порушень у роботі Державної фінансової інспекції України (ДФІ) припадає на 2012-2013 роки. Про це на брифінгу повідомила міністр Кабінету міністрів Анна Онищенко, розповідаючи про проміжні результати службового розслідування щодо неналежного виконання обов'язків главою ДФІ Миколою Гордієнком.

"Перш за все, звертаю увагу на озвучену нещодавно паном Гордієнком суму в 7,58 млрд грн встановлених ДФІ фінансових порушень. Під час службового розслідування було встановлено, що ця сума стосується діяльності ряду підприємств за період з 2010 - початок 2014 року, при цьому велика частина порушень припадає саме на 2012-2013 роки", - наводить слова міністра прес-служба Народного фронту.

Онищенко зазначила, що в ході службового розслідування були проаналізовані дані фінансової звітності Держфінінспекції та виявлено, що із суми в 7,58 млрд грн було відшкодовано збитків фінансових і матеріальних ресурсів на суму менше 1 млрд грн. "І це на третину менше, ніж за звітний період 2013 року, в два рази менше, ніж в 2012 році і лише у вісім разів менше, ніж у відповідний період 2011 року", - повідомила міністр.

Також Онищенко повідомила про невиконання ДФІ за період з квітня 2014 року по березень 2015 року декількох десятків доручень прем'єр-міністра та уряду. За її словами, це вказує на те, що Держфінінспекцією, зокрема, її відстороненим керівником, не були прийняті вичерпні заходи для проведення державного фінансового аудиту та перевірки державних закупівель.

Крім того, в ході службового розслідування виявлено низький рівень проведення Держфінінспекції ревізій та притягнення до відповідальності винних осіб, не було проінспектовано необхідну кількість великих підприємств, перевірку фінансової діяльності яких обґрунтовано було потрібно провести.

"Міністр повідомила, що проміжні результати службового розслідування довели: в якості голови Держфінінспекції, майже за рік своєї роботи, пан Гордієнко фактично нічого не зробив з того, що повинен був зробити як керівник структури, яка відповідає за використання та збереження державних фінансових ресурсів", - йдеться в повідомленні.

"Враховуючи велику кількість порушень, виявлених в ході службового розслідування, було прийнято рішення звернутися до прем'єр-міністра з проханням про продовження проведення перевірки до 4 квітня 2015 року", - додала Онищенко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини