У ГПУ пояснили, що хочуть забирати закордонні паспорти у нардепів

12.07.2016, 10:20
У ГПУ пояснили, що хочуть забирати закордонні паспорти у нардепів - Фото
Юрій Луценко

Треба продумати формулювання, оскільки їх відсутність передбачає можливість втечі, в якій потім звинувачують парламент і ГПУ, каже Юрій Луценко

Генеральний прокурор Юрій Луценко пропонує вилучати закордонні паспорти у народних депутатів одразу після внесення подання про притягнення їх до кримінальної відповідальності, а не після позбавлення недоторканності. Таку пропозицію він зробив під час зустрічі з депутатами фракції  Блок Петра Порошенка, повідомляє прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган себе в Facebook.

Генпрокурор вважає, що необхідно прописати в законі формулювання, яке б дозволяло вилучати документи для виїзду за кордон або припиняти дію таких документів у депутата відразу після внесення подання, а не після позбавлення недоторканності.

"Треба продумати формулювання, тому що їх відсутність передбачає можливість втечі, в якій потім звинувачують парламент і прокуратуру", - зазначив Луценко.

Він просить депутатів змінити регламент парламенту в частині порядку залучення народних депутатів до відповідальності, щоб у подальшому не виникало плутанини з прокурорськими поданнями.

Сарган пояснила, що зараз регламент вимагає голосування окремо за притягнення до відповідальності, окремо - за затримання депутата, а окремо - за арешт, відповідно, це повинні бути різні подання Генпрокуратури.

За словами Луценка, арешту немає в чинному КПК. "Очевидно, що через неузгодженість законодавчих актів прокуратура і далі буде об'єктом критики за кількістю уявлень", - пояснив Луценко, якого цитує Сарган.

"Оскільки такого поняття як арешт немає в КПК, логічно було б прописати в регламенті не арешт, а запобіжний захід, визначений судом", - підкреслив Луценко.

Генпрокурор заявляв, що депутат Олександр Онищенко втік завдяки закону про регламент Верховної Ради.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих