RU

У Генпрокуратурі наполягають на законності арешту Тимошенко

30.04.2013, 14:25
У Генпрокуратурі наполягають на законності арешту Тимошенко - Фото
b19959517cb817426200709ec33b334f.jpg
Арешт екс-прем'єр-міністра України ЮліїТимошенко у справі про "газові контракти" є законним, оскільки проводився у відповідність до чинного на момент затримання старим Кримінально-процесуальним кодексом. Про це у вівторок заявив начальник головного управління ГПУ з організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Михайло Шорін, коментуючи рішення ЄСПЛ за скаргою екс-прем'єра.

"Рішення суду щодо обрання запобіжного заходу Тимошенко влітку 2011 року було повністю законним, бо діяв старий - з радянських часів - Кримінально-процесуальний кодекс, яким передбачалося застосування запобіжного заходу у вигляді арешту у разі виникнення підозри, що обвинувачена особа може уникнути правосуддя або перешкоджати йому", - сказав Шорін.

Нагадаємо, сьогодні Європейський суд з прав людини вирішив, що арешт екс-прем'єра був проведений в порушення низки пунктів Конвенції з прав людини. Разом з тим у справі "Тимошенко проти України" ЄСПЛ визнав неприйнятними скарги екс-прем'єра щодо відеонагляду, синців і її лікування в харківській лікарні.

Раніше захист екс-прем'єра звернувся до ЄСПЛ зі скаргою на незаконність її арешту 5 серпня 2011 рооку. Суддя Печерського райсуду Києва Родіон Кірєєв мотивував рішення про арешт тим, що, перебуваючи на волі, Тимошенко систематично порушувала порядок в суді і перешкоджала встановленню істини у справі. Адвокати Тимошенко вважають, що в результаті рішень українських судів і влади були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Євросуд 14 грудня 2011 року прийняв рішення про надання статусу пріоритетності скарзі Тимошенко.

Пізніше скарга була доповнена фактами щодо побиття Тимошенко при транспортуванні з Качанівської колонії до лікарні Укрзалізниці, про оголошення нею голодування на знак протесту проти жорстокого поводження, а також щодо встановлення відеоспостереження в колонії та лікарні. Інтереси Тимошенко в Європейському суді представляють Сергій Власенко та Валентина Теличенко. Тимошенко була визнана винною в перевищенні влади (ст.365 КК України) при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 році і засуджена до семи років ув'язнення.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Досьє на Юлію Тимошенко

Рішення Євросуду за скаргою Тимошенко: повний текст
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини