RU

У Франції на Україну і генпрокурора Пшонку подали до суду

19.11.2013, 10:09
У Франції на Україну і генпрокурора Пшонку подали до суду - Фото
Мухтар Аблязов (фото - dailynews.kz)
Захист казахського бізнесмена і опозиціонера Мухтара Аблязова, що знаходиться під вартою у в'язниці міста Екс-ан- Прованс на півдні Франції, подали позов проти України і вимагають припинити справу про його екстрадицію. На думку адвокатів, у справі присутні численні правові порушення, повідомило французьке національне радіо RFI.

Як заявив журналістам один з адвокатів Аблязова Жерар Чолакян, захисники наполягають на тому, що українська влада спробувала обдурити французький суд.

"Ми прийшли до висновку, що українська влада представила досьє з неправдивими документами, обманним шляхом отриманими від генерального прокурора України (Віктора Пшонки, - ред.), який підписав вимогу, і поліцейських, які підписали звіт - це на юридичному жаргоні називається "спробою введення суду в оману", - розповів адвокат. За його словами, у французькій юриспруденції це досить рідкісний випадок, але прецеденти існують.

"На прохання нашого клієнта ми перейшли в наступ, і минулого тижня подали позов проти української влади", - заявив Чолакян. Він зазначив, що позов подали проти генерального прокурора України, а також проти посла України у Франції,  який виступив у ролі кур'єра при передачі справи до канцелярії.

"Ми звинувачуємо їх у спробі введення суду в оману, оскільки вважаємо, що у справі відсутні серйозні звинувачення, - підкреслив захисник. - Оскільки при вивченні справи і спробі зрозуміти його матеріали (а переклад на французьку там вкрай низької якості ) ми дійсно бачимо якісь фінансові операції, переміщення капіталів, все це так, але немає нічого, що дозволило б стверджувати, що в цьому є злочинна складова".

Нагадаємо, екс-голова ради директорів БТА банку Мухтар Аблязов був заарештований на своїй віллі на півдні Франції 31 липня по запиту України, що вимагає його екстрадиції. 5 листопада запит про екстрадицію Аблязова також направила французькій владі Росія. Але між Францією і Казахстаном не існує угоди про екстрадицію.

Розгляд запиту про екстрадицію Аблязова Україні відбудеться 5 грудня, слухання щодо екстрадиції в Росії пройдуть 12 грудня. Адвокати олігарха побоюються, що в разі екстрадиції їхнього клієнта в РФ або України існує ризик, що він буде виданий Казахстану.

Досьє на Віктора Пшонку
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини