RU

У Донецьку проходить мітинг на підтримку російської мови

16.08.2012, 13:53
У Донецьку проходить мітинг на підтримку російської мови - Фото
Фото: ostro.org
У Донецьку перед будівлею обласної ради прихильники Партії регіонів проводять мітинг на підтримку позачергової сесії облради, яка розглядає питання про реалізацію Закону України "Про основи державної мовної політики" в регіоні.

Як повідомляє УНІАН, перед будівлею облради зібралося близько 500 осіб з прапорами Партії регіонів і з національними прапорами України. Учасники акції сказали журналістам, що вони "прийшли на прохання Партії регіонів", багато хто не приховували, що, "звичайно, прийшли сюди за вказівкою своїх керівників на роботі".

У той же час Донецькій міській організації ВО Свобода та Донецькій обласній організації ВО Просвіта ім. Т. Шевченка влада не дозволила проводити акцію протесту. Як повідомив керівник Донецької міської організації ВО Свобода Артур Шевцов, "заявку на мітинг ми подавали вчора о 11:42 в Донецьку міську раду. Там заявку не хотіли приймати. Сказали, що обласна організація Партії регіонів ще 14 серпня подала заявку на проведення акції про підтримку закону про мови. У міськраді близько півгодини взагалі не хотіли приймати нашу заяву, але ми пояснили, що, згідно ст.39 Конституції України, вони зобов'язані прийняти заявку, тому що заборонити акцію може тільки суд".

Однак, за його словами, "вчора ввечері в кінці робочого дня нам передали адміністративний позов, поданий проти нашої організації Донецькою міськрадою". "Міськрада подала адміністративний позов до Донецького окружного адміністративного суду. Міськрада просила суд, приймаючи до уваги Указ президії Верховної Ради СРСР від 28.07.1988 року про порядок організації зборів, мітингів, маршів і демонстрацій в СРСР, задовольнити їх позов - обмежити Донецькій організації ВО Свобода право на мирні збори і заборонити пікетування будівлі Донецької обласної ради у зв'язку з проведенням позачергової сесії облради", - зачитав Шевцов витяг з поданого міськрадою позову. Але також додав, що йому "сьогодні близько 7 ранку по телефону повідомили, що суд відбудеться в 9 ранку". "Суд прийняв рішення про заборону акції", - повідомив лідер донецької Свободи.

Нагадаємо, сьогодні, 16 серпня, проходить позачергова 14 сесія Донецької обласної ради, на якій буде розглянуто єдине питання - про реалізацію Закону України "Про основи державної мовної політики" в регіоні. Донецька міська рада відмовилася зареєструвати заяву, подану сьогодні вранці від Донецької обласної організації ВО Просвіта ім. Т. Шевченка на проведення мирної акції біля будівлі обласної ради.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини