RU

У Донецькій області не проголосують 8 округів, в Луганській - 6

17.10.2014, 14:40
У Донецькій області не проголосують 8 округів, в Луганській - 6 - Фото
3caf08ca871f9c6d92ba7e7dbf0272e5.jpg
У Донецькій області з 21 округу точно не можна буде проголосувати на восьми, в Луганській - з 11 округів не можна буде проголосувати на шести. Але громадяни, які стосуються цих округів, зможуть за спрощеною процедурою проголосувати на інших округах і дільницях. Про це повідомив глава ЦВК Михайло Охендовський.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами Охендовського, в Донецькій області не можна буде проголосувати на наступних округах: 41, 42, 43, 44 - Донецьк; 54 - Шахтарськ; 55,56 - Макіївка; 61 - Старобешеве. Всі ці території знаходяться під контролем терористичних угруповань.

"За інформацією ЦВК, в десяти округах (Донецької області - ред.) точно буде проведено голосування на більшості, якщо не на всіх виборчих дільницях", - сказав Охендовський.

Він також зазначив, що на всіх виборчих дільницях точно буде можливе голосування в семи округах: 46 - Артемівськ, 47 - Слов'янськ, 48 - Краматорськ, 49 - Костянтинівка, 50 - Красноармійськ, 57, 58 - Маріуполь. "Є три округи, які для нас є проблемними. Ситуація на них буде детально вивчатися ЦВК, перш ніж буде зроблено висновок про можливість проведення там голосування", - додав він.

Це, за словами Охендовського, округ 45 (центр в Донецьку, але до складу також входять Авдіївка та Ясинувата). Місцезнаходження окружної комісії було змінено, і вона змогла сформувати комісії на чотирьох виборчих дільницях. Глава ЦВК підкреслив, що якщо на цих ділянках зможуть бути присутніми спостерігачі, якщо ОВК зможе передати інформацію про зміст протоколів до ЦВК, то голосування там відбудеться і тільки в такому випадку обраний там кандидат буде визнаний ЦВК народним депутатом.

Також проблемним залишається округ 51 (Горлівка), де за попередніми оцінками може працювати тільки одна виборча дільниця. Проблемним залишається округ 53, центр якого перенесений з Єнакієвого в Вуглегірськ. На окрузі сформовані 18 дільничних комісій, однак є інформація про те, що там не забезпечується прозорість роботи окружної комісії.

Охендовський підкреслив, що остаточно ЦВК визначитися з можливістю голосування на округах 45, 51 і 53 ближче до дня голосування.

У Луганській області з 11 округів в п'яти точно відбудеться голосування - 106 (Сєвєродонецьк), 107 (Лисичанськ), 112 (Рубіжне), 113 (Сватове), 114 (Біловодськ). Точно не відбудеться голосування в шести округах, де навіть не сформовані дільничні виборчі комісії: 104, 105 - Луганськ, 108 - Красний Луч, 109 - Краснодон, 110 - Алчевськ, 111 - Сєвєродонецьк.

Охендовський підкреслив, що виборці, зареєстровані на цих округах, зможуть проголосувати, скориставшись механізмом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Глава ЦВК відзначив, що в даний час вже подали заяви на зміну місця голосування 60 350 чоловік. З них 1468 з АР Крим та Севастополя, 9258 з Донецької області, 5154 з Луганської області.

Охендовський нагадав, що жителям Донецької та Луганської областей, як і жителям Криму, достатньо буде пред'явити паспорт з пропискою, щоб отримати можливість проголосувати на іншому окрузі або ділянці. Він також нагадав, що якщо виборець міняє місце голосування в межах свого виборчого округу, він зможе проголосувати і за партійний список, і за кандидата-мажоритарника. Якщо ж виборець голосує за межами свого округу, він отримає лише бюлетень на голосування за партійні списки.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини