RU

У четвер Євросоюз винесе остаточне рішення по Україні

15.11.2011, 09:56
У четвер Євросоюз винесе остаточне рішення по Україні - Фото
c00b76a9747c8d3869dde686b2ff5d03.jpg
У четвер профільний комітет Європарламенту визначить позицію щодо переговорів з Україною по Угоді про асоціацію, яка стане остаточною.

Голосування доповіді з пропозиціями Єврокомісії та Ради ЄС щодо переговорів про угоду про асоціацію з Україною в профільному комітеті Європарламенту стане визначальним для подальшої резолюції, передає Інтерфакс-Україна.

Підсумки засідання профільного комітету з питань закордонних справ, в рамках якого і відбудеться голосування, ще не зрозумілі. Все залежить від президента України Віктора Януковича, переконаний співдоповідач рекомендацій в економічній частині Павло Залевський.

У понеділок європейський депутат сказав: "Що буде проголосовано у четвер, то буде проголосовано і на пленарному засіданні Європейського парламенту на початку грудня. Сьогодні ситуація така: Угода про асоціацію - на столі, але є умови парламенту, які містяться, зокрема, у попередній резолюції (критична резолюція ЄП по Україні у зв'язку зі справою Юлії Тимошенко, - ред.), які деякі використовують для того щоб не парафувати Угоду у грудні. Все залежить від Януковича, або він зрозуміє, що це - в його руках, він - голова держави і у нього є влада, не тільки формальна, а й персональна, щоб вирішити цю головну проблему".

Залевський нагадав, що в рекомендаціях до переговорів по Угоді про асоціацію, автором яких є Річард Легутко, є пропозиції ратифікувати Угоду до кінця 2011 року. "Яким буде остаточний результат - невідомо, але він продемонструє, що хоче парламент - або ми закличемо ратифікувати (угоду) якомога скоріше, чи ми вирішимо відкласти. Це буде зрозуміло у четвер", - наголосив він.

Говорячи про позитивний результат рекомендацій в економічній частині, європейський політик разом з тим застеріг, щоб вони не створювали враження того, що так відбудеться голосування і в четвер. "Можливо, що це (голосування в рамках комітету з питань закордонних справ, - ред.) буде абсолютно інша історія", - припустив європейський політик.

Залевський впевнений, що зустріч президента Януковича з президентом Німеччини Крістіаном Вулфом і президентом Польщі Броніславом Коморовським у Вроцлаві в нинішній вівторок "вирішить багато чого". "Я вірю, що завтра президент Вулф і Коморовський відкрито скажуть про це Януковичу. Роботу по угоді завершено, але є ще певні умови, які повинні бути виконані, які пов'язані зі справою Тимошенко. Президент (України) має усвідомити серйозність ситуації", - впевнений Залевський.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини