RU

У Червоному Хресті прокоментували відправку "конвою" з Росії

12.08.2014, 17:09
У Червоному Хресті прокоментували відправку
Фото: topnews.in

Російська Федерація всупереч досягнутим домовленостям досі не надала Червоному Хресту конкретний список медикаментів, продуктів або речей, які вона спрямовує в якості гуманітарної допомоги Донбасу. При цьому колона з Росії вже виїхала, що остаточно внесло сум'яття в те, що відбувається, повідомив в коментарі Deutsche Welle представник Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Андре Льорш.

"Було досягнуто принципової згоди всіх сторін з тим, що Росія за підтримки Червоного Хреста доставить гуманітарну допомогу в Україну. Сторони дійшли висновку, що гуманітарна допомога повинна бути передана МКЧХ з тим, щоб наші співробітники займалися її розподілом. Після цього ми спробували отримати від російського уряду конкретний список того, що він надає в якості гуманітарної допомоги, будь то медикаменти, продукти харчування або інші речі", - сказав Льорш.

"Проте досі ми цього списку не отримали. Саме тому нас так здивувала звістка про те, що з Росії все-таки спрямована колона гуманітарної допомоги. Ці повідомлення остаточно нас заплутали: тепер ми повинні самі розібратися в тому, що відбувається. На даний момент надходить така кількість різної інформації, в тому числі і з російських ЗМІ, що нам важко все це привести до спільного знаменника", - додав він.

За його словами, спілкування МКЧХ з українськими відомствами триває, "щоб з'ясувати, що взагалі відбувається".

"В Україні МКЧХ вже працює, в тому числі і на сході країни, де ми розподіляємо гуманітарну допомогу. Зокрема, ми доставляємо медикаменти в Донбас, Харків, Маріуполь, поширюємо продукти харчування і предмети гігієни. Основною умовою для нашої співпраці з місією поставок гуманітарної допомоги з Росії є передача нам предметів допомоги для перевірки. В даному випадку передача повинна здійснюватися в офіційній точці на українському кордоні. Суть в тому, що ми самі визначаємо, кому необхідна допомога, самі її розподіляємо, зберігаємо незалежність і працюємо відповідно до прийнятих у нас критеріїв", - зазначив представник Червоного Хреста.

Льорш також наголосив, що дотримання нейтралітету в процесі роботи в зоні АТО є важливою частиною переговорів МКЧХ з обома сторонами.

"Ми дійсно докладаємо всіх зусиль, щоб залишатися нейтральними, і залишається сподіватися, що нікому й надалі не вдасться втягнути нас в будь-який конфлікт. Це стосується всіх сторін і не лише в українському конфлікті. Даний пункт є одним з основоположних для нашої діяльності - адже якщо ми втратимо незалежність, то не зможемо працювати, тому що люди, які потребують допомоги, перестануть нам довіряти", - додав він.

Раніше перший заступник глави Адміністрації президента Валерій Чалий повідомив, що Україна прийме гуманітарну допомогу для жителів Донбасу в пункті пропуску в Харківській області.

Автоколона з російською гуманітарною допомогою сьогодні виїхала з Підмосков'я. За даними російської влади, в колоні 280 вантажівок.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини