RU

У червні Рада прийняла третину законів без юридичної експертизи

27.06.2012, 14:51
У червні Рада прийняла третину законів без юридичної експертизи - Фото
37e4a5789146880df7b0dab058cdc026.jpg
Третина українських законів прийнята без належної юридичної експертизи. Про це свідчить парламентський моніторинг Лабораторії законодавчих ініціатив за червень 2012 року.

Так, з 37 проголосованих за місяць законів 11 (тобто 30%) були прийняті в цілому ще в першому читанні, тобто без експертизи Головного юридичного управління ВР, яка проводиться під час підготовки законопроекту до другого читання. При цьому Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради деякі із згаданих законів перед голосуванням взагалі рекомендувало або істотно доопрацювати, або взагалі відхилити.

Тільки п'ять (13%) законів з усіх, прийнятих за червень, були завізовані Головним юридичним управлінням парламенту без зауважень. Всі інші, на думку юристів Апарату ВР, тією чи іншою мірою вимагали врахування зауважень, а часто і серйозної доробки. Зокрема, всупереч таким рекомендаціям юридичного управління, були прийняті закони "Про ціни і ціноутворення", "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", "Про виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією в Україні".

В цілому з 37 прийнятих у червні законів 20 були ініційовані урядом, 15 - депутатами, і два - президентом. Більшість нових законів стосується економічної сфери, аграрної політики, сфери державного будівництва та місцевого самоврядування, а також екології та природокористування.

Жоден закон не отримав голосів абсолютно всіх парламентських фракцій і груп. Депутати від БЮТ проголосували в червні тільки за один закон - про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки, а фракція НУНС в цілому не підтримала жоден документ (хоча майже половина віддала голоси за згаданий закон про гуртожитки). Компартія проголосувала за 30 законів, депутатська група Реформи заради майбутнього - за 35. Фракції Партія регіонів і Народної партії проголосували за всі 37 законів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини