У червні Рада прийняла третину законів без юридичної експертизи

27.06.2012, 14:51
У червні Рада прийняла третину законів без юридичної експертизи - Фото
37e4a5789146880df7b0dab058cdc026.jpg

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради деякі із згаданих законів рекомендувало доопрацювати чи відхилити

Третина українських законів прийнята без належної юридичної експертизи. Про це свідчить парламентський моніторинг Лабораторії законодавчих ініціатив за червень 2012 року.

Так, з 37 проголосованих за місяць законів 11 (тобто 30%) були прийняті в цілому ще в першому читанні, тобто без експертизи Головного юридичного управління ВР, яка проводиться під час підготовки законопроекту до другого читання. При цьому Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради деякі із згаданих законів перед голосуванням взагалі рекомендувало або істотно доопрацювати, або взагалі відхилити.

Тільки п'ять (13%) законів з усіх, прийнятих за червень, були завізовані Головним юридичним управлінням парламенту без зауважень. Всі інші, на думку юристів Апарату ВР, тією чи іншою мірою вимагали врахування зауважень, а часто і серйозної доробки. Зокрема, всупереч таким рекомендаціям юридичного управління, були прийняті закони "Про ціни і ціноутворення", "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", "Про виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією в Україні".

В цілому з 37 прийнятих у червні законів 20 були ініційовані урядом, 15 - депутатами, і два - президентом. Більшість нових законів стосується економічної сфери, аграрної політики, сфери державного будівництва та місцевого самоврядування, а також екології та природокористування.

Жоден закон не отримав голосів абсолютно всіх парламентських фракцій і груп. Депутати від БЮТ проголосували в червні тільки за один закон - про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки, а фракція НУНС в цілому не підтримала жоден документ (хоча майже половина віддала голоси за згаданий закон про гуртожитки). Компартія проголосувала за 30 законів, депутатська група Реформи заради майбутнього - за 35. Фракції Партія регіонів і Народної партії проголосували за всі 37 законів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Можно ли меньше вредить здоровью, не бросив курить?