У БПП прокоментували підготовку проекту закону про вибори

09.07.2015, 17:47
У БПП прокоментували підготовку проекту закону про вибори - Фото
Ігор Кононенко

Заступник голови фракції Блоку Порошенка Ігор Кононенко повідомив, що на раді коаліції вдалося узгодити більшість позицій щодо внесення змін

Члени ради коаліції знову домовилися щодо закону про місцеві вибори. Закон про місцеві вибори і зміни до Конституції будуть пріоритетними питаннями на наступному пленарному тижні. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, про це сьогодні журналістам повідомив перший заступник лідера фракції БПП Ігор Кононенко.

"Ключовими питаннями на наступному пленарному тижні будуть зміни до Конституції і закону про місцеві вибори. Рада коаліції визначила ці законопроекти як пріоритетні", - сказав він.

Також, за його словами, планується розглянути пакет законів, внесених Кабінетом міністрів, необхідних у рамках співпраці з МВФ. "Там по деяких законам є зауваження, але, я думаю, що до вівторка ці зауваження будуть зняті, і законопроекти проголосують в залі", - зазначив він.

Кононенко підкреслив, що більшість позицій щодо закону про місцеві вибори узгоджено.

Зокрема, всі фракції погодилися з тим, що блоки політичних партій не братимуть участі у виборах. Також узгоджено питання скорочення кількості депутатів місцевих рад, але поки ще не узгоджений обсяг скорочення. Фракція Самопоміч наполягає на тому, щоб депутатський корпус на місцях був скорочений на 50%, інші фракції дотримуються більш поміркованої позиції.

Також дискусійним залишається питання відмови від політичної реклами на телебаченні, білбордах і лайтбоксах. Фракція Самопоміч пропонує повністю відмовитися від політичної реклами, інші фракції схиляються до того, щоб прописати в законі обмеження на політичну рекламу, а не забороняти її повністю.

Крім цього, обговорюється низка запобіжників від участі у виборах сепаратистських проектів. Є пропозиція Батьківщини про те, що якщо за результатами виборів партія не подолала прохідний бар'єр у певній кількості регіонів - 30, 40, 50%, то результати виборів даної партії визнаються недійсними.

"Але це дуже дискусійне питання, оскільки таким чином ми коректуємо волевиявлення виборців. Тому наша позиція - запобіжники повинні бути. Ми готові підтримати пропозицію про те, щоб партія висувала кандидатів не менш як у двох третинах областей країни. Ми готові підтримати позицію про те, що у партії мають бути зареєстровані регіональні відділення не менш ніж у 2/3 областей України, і таким чином використовувати ці запобіжники від сепаратистських проектів", - пояснив він.

Нагадаємо, напередодні спікер парламенту Володимир Гройсман  підтвердив, що представники фракцій коаліції погодили заборону блокам політичних партій брати участь у місцевих виборах.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями