RU

Уряд обговорить, чи змінювати заради Тимошенко Конституцію

12.08.2013, 12:47
Уряд обговорить, чи змінювати заради Тимошенко Конституцію - Фото
Фото: kmu.gov.ua
13 серпня під головуванням міністра юстиції Олени Лукаш в уряді відбудеться перший круглий стіл з обговорення рекомендацій Венеціанської комісії та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ) про внесення змін до Конституції України.

Як повідомляє прес-служба Мін'юсту, планується обговорити вимоги до кандидатів у народні депутати, зокрема, можливість балотуватися на виборах особам, які мають судимість, в т.ч. за тяжкий злочин; надання можливості балотуватися в народні депутати особам, що проживають на території України менше 5 останніх років, надання можливості іноземцям брати участь у проведенні передвиборної агітації, скасування подвійної юрисдикції судів і виборчих комісій з розгляду виборчих спорів та ін

Свою участь у заході підтвердили провідні міжнародні експерти Венеціанської комісії, ОБСЄ/БДІПЛ, представництва ЄС в Україні, офісу Ради Європи в Україні та представництва Міжнародного фонду виборчих систем (IFES) в Україні.

Нагадаємо, Венеціанська комісія пропонує розмежувати економічну і політичну відповідальність, а також дати членам урядів країн-членів Ради Європи, в тому числі України, право на помилку. У рекомендація комісії сказано, що чиновники вищого рангу мають право на політичну помилку незалежно від того, чи було при цьому завдано шкоди державі. "Дії і рішення членів уряду часто неоднозначні; згодом може з'ясуватися, що вони були недалекоглядними і завдали серйозної шкоди національним інтересам. Але розбиратися з цими випадками треба в рамках політичної (а не кримінальної) системи", - вважають в комісії.

У червні Венеціанська комісія оприлюднила рекомендації щодо внесення змін до Конституції України щодо удосконалення конституційних засад правосуддя.

Досьє на Олену Лукаш
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини