У Зеленського сказали, чи внесуть правки до мовного закону

12.06.2019, 12:11
У Зеленського сказали, чи внесуть правки до мовного закону - Фото
Руслан Стефанчук (фото - president.gov.ua)

Представник президента  Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що єдина державна мова в країні - українська, не виключено, що в закон про мову будуть внесені правки. Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

"Якщо імплементація цього закону вимагатиме якихось правок, вони будуть внесені. Але концептуальна для нас річ - єдиною державною мовою в Україні є і буде українська", - зазначив Стефанчук.

Відповідаючи на питання, хто взагалі буде моніторити ефективність виконання тих чи інших законів, Стефанчук сказав: "Це повинно стати предметом спільної діяльності держави і громадянського суспільства. Тільки громадянське суспільство повинно говорити: ця норма працює, а ця норма - не працює. Не працює тому, тому і тому, ось наші пропозиції, як це виправити. Буде і петиційний механізм, про який я раніше говорив".

За його словами, поки "відкату назад" в декомунізації не планується.

25 квітня Рада прийняла історично важливий закон №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної: проголосували 278 депутатів.

Українська буде обов'язковою в органах влади та інших публічних сферах. Дія закону не поширюється на сферу особистого спілкування і релігійні обряди. Знати мову зобов'язані всі громадяни, а держава повинна забезпечити громадянам можливість вивчати її. Знання державної мови необхідно для отримання українського громадянства.

Читайте також: Тема дня. Що закон про мову змінить в житті України

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю