RU

У Зеленського критикують КСУ та готують закон про кнопкодавство

27.12.2019, 17:32
У Зеленського критикують КСУ та готують закон про кнопкодавство - Фото
Федір Веніславский (Фото - прес-служба президента)

Новий законопроект про дострокове позбавлення народних депутатів мандатів за кнопкодавство та прогули підготують найближчим часом в Офісі президента замість відкинутого Конституційним судом. Про це в коментарі Інтерфакс-Україна повідомив представник президента в КСУ Федір Веніславський.

За словами Веніславського, президент Володимир Зеленський поважає рішення КСУ, яким би воно не було, і законопроект №1027, за яким одержано негативний висновок, розглядатися не буде.

У той же час, представник президента не погодився з деякими аргументами суду, він вважає, що вони "штучно притягнуті" до оцінки законопроекту.

Веніславський зазначив, що КСУ визнав наслідки втрати мандата невідповідними наслідкам прогулу депутатом третини засідань парламенту або комітету, в той час як будь-який громадянин України може бути звільнений за три години відсутності на робочому місці.

Також штучним збільшенням гарантій для депутата в порівнянні з іншими людьми він назвав думку КСУ, що для позбавлення мандата за кнопкодавство недостатньо встановлення факту судом, а потрібно рішення Ради, яка повинна з'ясувати позицію депутата про причини неперсонального голосування.

  • 29 серпня, в перший день роботи Ради IX скликання, Зеленський вніс законопроект №1027 у парламент.
  • Учора КСУ визнав його неконституційним.
  • Пізніше було опубліковано обґрунтування рішення КСУ.

Читайте думка: Нова Конституція Зеленського: чи те ще буде

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини