RU

У Європарламенті не змогли визначитися з Україною

14.09.2011, 11:00
У Європарламенті не змогли визначитися з Україною - Фото
75fa059fb378972f31266036da7cd6eb.jpg

У Європарламенті не змогли визначитися з Україною

Комітет з міжнародних справ Європарламенту не зміг виробити єдину позицію по Україні - депутати розійшлися у думці, чи потрібно блокувати переговори про асоціацію через проблеми з демократією в країні. За підсумками засідання розгляд резолюції відкладено до 16 листопада. Однак в Європейській народній партії (ЄНП) збираються запропонувати колегам розглянути ще одну жорстку резолюцію безпосередньо після винесення Печерським судом рішення у справі Юлії Тимошенко. Про це пише газета Комерсант Україна в статті "Был бы срок".

У понеділок пізно ввечері в Страсбурзі відбулося засідання комітету з міжнародних справ Європейського парламенту (ЄП), який обговорив перспективи завершення переговорів з Україною щодо угоди про асоціацію. Формально комітет не приймав якого-небудь рішення - відбулися вільні дебати. Дискусія підтвердила, що в ЄП немає єдиної думки щодо того, як повинен діяти Брюссель. Ряд депутатів, що представляють групу ЄНП, заявили про неприпустимість підписання угоди з Києвом за умов, коли в Україні фіксуються грубі порушення демократичних принципів, в той час як їх колеги з інших фракцій наполягали на найшвидшому підписанні договору.

На сайті ЄП є доступ до чорнової редакції резолюції, зареєстрованої ще в липні. Цей варіант документа дуже вигідний українській владі - в ньому немає згадок про зміну запобіжного заходу у відношенні Тимошенко, є фрази про безумовне право України стати членом ЄС, а також про те, що ЄС повинен скасувати візові збори для українців і надати Києву більш чітку перспективу скасування візового режиму. Головна ж ідея документа - ЄП звертається до Єврокомісії, Раді міністрів та Служби зовнішньополітичної діяльності ЄС з вимогою "зробити все необхідне для досягнення домовленості по угоді між ЄС і Україною не пізніше ніж до кінця 2011 року".

Раніше передбачалося, що резолюція по Україні має бути прийнята на наступному пленарному тижні - 26-29 вересня, був встановлений крайній термін для надання депутатами поправок до тексту - 21 вересня. Однак у понеділок ввечері члени комітету з ініціативи ЄНП скасували цей строк. "Дедлайн буде продовжений. Адже ми живемо не в політичному вакуумі, і рішення ЄП, безумовно, повинно залежати від рішення суду у справі Тимошенко. Тому ми дочекаємося рішення суду і після цього продовжимо обговорення",- розказав депутат ЄП Міхаель Галер (група ЄНП, Німеччина).

У понеділок була досягнута домовленість про те, що резолюція буде винесена на голосування в ЄП лише 16 листопада, однак в цьому випадку ЄНП буде складно заблокувати переговори України і ЄС по угоді про асоціацію, які до того часу будуть де-факто завершені. Галер визнав, що його політична група збирається запропонувати окреме рішення у справі Тимошенко, в якій будуть описані санкції щодо України. "Якщо на початку жовтня з'явиться рішення Печерського суду у справі Тимошенко, ми будемо наполягати на негайному розгляді ще однієї резолюції",- заявив євродепутат.

На сьогоднішній день ЄНП не вдалося знайти більшість голосів на підтримку своєї ініціативи. В МЗС України також впевнені, що зусилля ЄНП не увінчаються успіхом. Директор департаменту політики і безпеки МЗС Василь Філіпчук вчора запевнив журналістів, що переговори про асоціацію в будь-якому випадку будуть завершені до кінця року. "Ми сподіваємося, що в жовтні в ході візиту Віктора Януковича до Брюсселю буде досягнуто політичний компроміс з тих питань, які не будуть вирішені на експертному рівні, і в результаті глава української держави і керівництво ЄС оголосять про завершення переговорів. Парафування угоди планується в грудні у Києві під час самміту Україна-ЄС",- заявив вчора на брифінгу Філіпчук.

Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини