RU

У Європі кажуть, що якщо Росія посягне на Україну - дійде до війни з ЄС

03.09.2008, 10:29

У Європейському Союзі впевнені, що якщо Росія продемонструє агресію проти України або Молдови - виникне загроза війни з Євросоюзом. Так вважає експерт з питань взаємин ЄС та Росії Французького інституту міжнародних відносин Дідьє Шоде.

"Недопущення ескалації напруги однаково важливе як для ЄС, так і для України, Молдови та Азербайджану. Росіяни добре знають, що, коли вони посягнуть на таку країну, як Азербайджан, то у них за спиною відразу з'являться Євросоюз та США. Це не випадково, що перша країна візиту Діка Чейні після кризи та брюссельского самміту не Грузія, а саме Азербайджан. Це підтверджує його важливість для Трансатлантичного альянсу", - сказав Д. Шоде, якого цитує українська служба радіо "Свобода".

"Щодо України та Молдови, то коли Росія зайде дуже далеко у цьому напрямку, у повітрі запахне війною проти Євросоюзу. На мою думку, це зовсім не те, чого хоче Росія. Безумовно, якби Україна опинилася в ситуації, подібній до грузинської, то напруга в Брюсселі стрімко зросла б. Відповідно, і реакція була б набагато більш жорсткою", - впевнений європейський експерт.

Нагадаємо, ЄС засудив визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії і закликав інші країни не робити цього. Про це йдеться в затвердженій напередодні підсумковій декларації самміту глав держави та урядів Євросоюзу.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини