RU

У Верховній Раді збираються ув’язнювати самогонників

08.12.2009, 09:25

Депутати Блоку Юлії Тимошенко пропонують ввести більш жорсткі санкції за виготовлення, зберігання, продаж і придбання самогонки та інших міцних спиртних напоїв домашнього виготовлення. Про це йдеться у зареєстрованому в Верховній Раді законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо відповідальності за пияцтво і самогоноваріння.

Як повідомляє офіційний сайт Юлії Тимошенко, законопроект передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України і Кодексу України про адміністративні правопорушення. Автори документа пропонують за отримання прибутку у великому розмірі від виготовлення алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів карати штрафом від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі строком від трьох до п'яти років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції і обладнання для її виготовлення.

Законопроектом пропонується встановити штраф за виготовлення, придбання або зберігання з метою реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів і використання за призначенням обладнання для виробництва фальсифікованих алкогольних або тютюнових виробів від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, сума штрафу за реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв, тютюнових виробів або обладнання для їхнього виробництва, згідно із законопроектом, має становити від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як зазначено у пояснювальні записці, за даними офіційної статистики, нині на обліку в медичних установах країни перебуває 900 тисяч хворих на алкоголізм. Безсумнівно, реальна цифра втричі, а то у п'ять разів вища. Щорічно кількість хворих на алкоголізм зростає на 50 тисяч осіб, а вмирає від алкогольного отруєння понад 10 тисяч осіб.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини