RU

"У вас немає повноважень". Офіс Зеленського відповів на демарш КСУ

30.12.2020, 19:58
Федір Веніславський (Фото – скриншот із відео NEWSONE – Youtube)
оновлено

Після підписання президентом Володимиром Зеленським указу про відсторонення глави Конституційного суду  Олександра Тупицького з посади суддя не має повноважень скликати спеціальне засідання в суді, а роз'яснення на сайті КСУ не несе в собі жодних правових наслідків. Про це заявив представник глави держави в КСУ Федір Веніславський.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

Він зазначив, що Тупицький не є главою КСУ від учорашнього дня, тому протягом двох місяців не може виконувати повноваження судді або голови суду і скликати спеціальні засідання, а також брати участь у них або інших заходах суду.

За словами Веніславського, відсторонення Тупицького було "фактично вимушеним кроком, зробленим президентом з метою встановлення істини під час досудового розслідування кримінальної справи", а також реакцією на звернення Офісу генпрокурора.

"Це робиться для того, щоб <...> глава КСУ не міг втручатися в проведення досудового розслідування і не перешкоджав своїми діями органам досудового розслідування", – підкреслив представник Зеленського.

Також Веніславський прокоментував роз'яснення, розміщене на сайті КСУ, в якому йшлося про нікчемність указу президента і притягнення до відповідальності за видання і виконання явно злочинних розпоряджень.

"Воно не має жодних юридичних наслідків, оскільки юридичний департамент, який підписався як автор такого роз'яснення, не має повноважень давати будь-які роз'яснення з приводу офіційного трактування тих чи інших норм чинного законодавства, якою є стаття 154 КПК", – заявив чиновник.

Оновлено о 19:15.

У пресслужба ОП додали, що закони не передбачають можливості розміщення на офіційному сайті КСУ повідомлень правового департаменту суду.

Також наголошується, що опубліковане на сайті повідомлення – "привласнення повноважень Конституційного суду правовим департаментом", а ті, хто розпорядився його опублікувати, мають бути притягнуті до юридичної та кримінальної відповідальності.

Читайте також: У КСУ прокоментували неявку Тупицького і дали оцінку клопотанням генпрокурора

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини