RU

У Варфоломія пояснили процедуру виборів глави помісної церкви

06.12.2018, 17:47
У Варфоломія пояснили процедуру виборів глави помісної церкви - Фото
Патриарх Варфоломей (фото - president.gov.ua)

Спочатку всі учасники об'єднавчого собору шляхом голосування визначать трьох основних кандидатів, з яких потім ієрархи виберуть предстоятеля помісної православної церкви. Про це повідомляє ВВС з посиланням на джерела у Вселенському патріархаті.

Кожен запрошений на собор український ієрарх матиме можливість взяти з собою ще двох осіб - клірика і мирянина або ченця. Кожен з них матиме право голосу.

Співрозмовник агентства пояснив, що спочатку всі учасники собору, включаючи мирян і ченців, визначать з усіх претендентів трьох головних.

Після цього вже тільки архієреї в закритому режимі шляхом таємного голосування виберуть з них предстоятеля церкви.

На порядку денному об'єднавчого собору - створення єдиної помісної церкви, прийняття її статуту і голосування за предстоятеля, який отримає з рук вселенського патріарха Варфоломія томос про автокефалію.

Раніше єпископ УПЦ МП Олександр Драбинко опублікував запрошення на собор, в якому говориться, що єпископ може взяти на собор одного клірика, а також одного ченця або мирянина, і вони будуть мати право голосу.

В УПЦ КП заявили, що готові тимчасово відкласти прохання про визнання майбутньої помісної української церкви патріархатом.

Читайте також: УАПЦ не висуватиме свого кандидата на главу нової церкви

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини