RU

У "Укрспецекспорті" стверджують, що торгівлю зброєю контролює Кабмін

03.10.2008, 17:34

Заява Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про те, що Кабінет Міністрів України не контролює поширення військової техніки з України, не відповідає дійсності. Про це під час прес-конференції заявив генеральний директор Державної компанії "Укрспецекспорт" Сергій Бондарчук.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, С. Бондарчук зазначив, що право на проведення перемовин, підписання контрактів і поставку техніки "Укрспецекспорт" здійснює під контролем Служби експортного контролю - органу, який в свою чергу контролює уряд. Керівник служби призначається постановою Кабміну.

"Я не думаю, що Прем'єр-міністр не знає про те, що всі списки, які затверджуює Кабінет Міністрів, про виведення військової техніки із складу бойової для можливості її реалізації на зовнішніх ринках, узгоджуються в Кабінеті Міністрів. Я не вірю, що Прем'єр-міністр про це не знає. За це питання відповідає як Міністерство оборони, так і Міністерство економіки, і тим більше я не вірю, що Прем'єр-міністр не знає про те, що коли вантаж перетинає кордон, останнє право на перетин кордону ставить митниця, яка також підпорядкована КМУ", - наголосив С. Бондарчук.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко стверджувала, що вся торгівля зброєю в Україні перебуває під безпосереднім контролем Президента і Ради національної безпеки і оборони (РНБО), і заявляє про необхідність передавання поставок зброї під контроль уряду для "наведення порядку в галузі".

У свою чергу тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань з'ясування обставин поставок зброї і військової техніки до Грузії стверджує, що під час розслідування було виявлено ряд фактів, які підтверджують порушення законодавства і наявність фінансових зловживань у цьому питанні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини