RU

У Тимошенко назвали результати аудиту політичним тиском

14.10.2010, 13:20
У Тимошенко назвали результати аудиту політичним тиском - Фото
18ea4a2266abd01da6eef54fda723b72.jpg

У Тимошенко назвали результати аудиту політичним тиском
Аудит уряду Юлії Тимошенко - спроба політичного тиску на опонентів нинішнього Президента України. Про це заявив колишній віце-прем'єр-міністр в уряді Ю.Тимошенко Григорій Немиря (на фото), передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Це політично мотивовані кроки, мета яких - дискредитувати опозицію, зокрема, і напередодні місцевих виборів 31 жовтня. Саме тому ми вважаємо це дійство продовженням очевидної практики тиску на опонентів режиму Януковича", - сказав він, коментуючи сьогоднішні заяви представників аудиторської компанії Trout Cacheris та їхніх партнерів.

Г.Немиря звернув увагу на вибірковість підходу і нагадав, що ще влітку адвокат Плато Качеріз заявляв про те, що перевірка охопить період у 3-4 роки, проте компанія зосередила зусилля на дослідженні тільки одного періоду - 2008-2009 і перші півроку 2010 року.

Він також наголосив, що "жодного аудитора у цій команді немає". До того ж він послався на заяви адвоката Марка Макдугалла, представника юридичної фірми Akin Gump: "Всі, хто працює у нашій групі - колишні прокурори".

Г.Немиря нагадав, що клієнтами компанії Trout Cacheris у свій час були Моніка Левінські, Президент Конго, визнаний диктатором, американський конгресмен Уільям Джефферсон, якого звинувачували у хабарництві і відмиванні "брудних" грошей. Крім того, Г.Немиря заявив, що одним із клієнтів компанії Akin Gump є бізнесмен Дмитро Фірташ, а також наголосив, що ця компанія представляла інтереси народного депутата Ріната Ахметова у судовому процесі проти одного з українських Інтернет-видань.

Крім того, Г.Немиря нагадав, що агентство розслідувань Kroll, також залучене у цьому аудиті, у 2001 році проводило розслідування причетності президента Леоніда Кучми до замовлення вбивства журналіста Георгія Гонгадзе та "на швидку руку зробило висновок, що ніхто з представників влади, що діяла на початку 2000-х років, не причетний до вбивства журналіста".

Не менш істотним, за його словами, є і вартість послуг аудиторів. Він звернув увагу на те, що Плато Качеріз, відповідаючи на питання журналістів, скільки коштують його послуги, відповів: "Набагато менше, ніж ті суми, про яких ми тут говоримо".

"Компанія, яка тридцять хвилин назад говорила, що їхнє розслідування є прикладом прозорості, транспарентності і антикорупційної боротьби, не називає суму, яку українські платники податків, український уряд платять цій компанії", - сказав Г.Немиря.

Водночас, посилаючись на дані американської преси, Г.Немиря повідомив, що стандартний часовий гонорар Плато Качеріза становить одну тисячу доларів.

Також Г.Немиря зазначив, що нескладно підрахувати весь гонорар аудиторів, враховуючи, що тривалість розслідування становитиме дев'ять місяців (до 1 грудня 2010 року).

Нагадаємо, аудитори, що перевіряли діяльність уряду Ю.Тимошенко виявили докази шахрайства і нецільового використання державних коштів в Україні з 2008 року по перший квартал 2010 року.

Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини