RU

У телефонному опитуванні КМІС партія Порошенка вирвалася в лідери

11.02.2021, 14:36
У телефонному опитуванні КМІС партія Порошенка вирвалася в лідери - Фото
Петро Порошенко біля Печерського райсуду (Фото: Віталій Головін)

Партія Європейська солідарність (лідер – п'ятий президент Петро Порошенко) вирвалася на перше місце в партійному рейтингу, згідно з телефонним опитуванням КМІС. Про це йдеться в релізі інституту за результатами опитування, проведеного з 5 до 7 лютого.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Запитання було сформульоване так: "Уявіть, зараз проходять вибори до Верховної Ради. Ви б брали участь? Якщо так, то яку партію ви б підтримали?" Після цього респондентам зачитували список партій із зазначенням їхніх лідерів у випадковому порядку.

Серед тих, хто визначився з вибором і має намір голосувати, вийшли такі результати (у дужках вказані результати телефонного опитування КМІС на 22 січня):

Євросолідарність (Порошенко) – 18,1% (15,3%)

ОПЗЖ (Медведчук, Бойко, Рабінович) – 16,8% (20,7%)

Слуга народу (Корнієнко) – 15,5% (11,2%)

Батьківщина (Тимошенко) – 13,2% (12,6%)

Сила і честь (Смешко) – 6,3% (8,3%)

Радикальна партія (Ляшко) – 5,2% (не було в списку опитування, на початку грудня – 3,2%)

Решта партій набирають менше необхідних для проходу до Ради 5%. Найближче до цього показника розташувалися Партія Шарія – 3,9% (22 січня – 4,6%), Голос (Рудик, Притула) – 3,7% (5,6%), Українська стратегія Гройсмана – 3,2% ( 5,3%).

Повний рейтинг можна подивитися тут (натисніть, щоб збільшити):

ЧОМУ МИ ОПУБЛІКУВАЛИ ОПИТУВАННЯ КМІС. У розборі опитування КМІС за початок січня LIGA.net повідомила про сильні відмінності між ним і опитуванням Групи Рейтинг: результати Зеленського серед усіх опитаних відрізнялися на 9%. Опитування відрізнялися методологією проведення (Рейтинг – особисте інтерв'ю, КМІС – телефонне) і списком кандидатів: наприклад, у КМІС був відсутній Олег Ляшко і його РПЛ, але були Юрій Бойко і Віктор Медведчук – обидва з проросійської ОПЗЖ.

Зараз у КМІС відзначають, що, за їхніми даними і експерименту фонду Демініціативи, в опитуваннях телефоном відповідають люди більш заможні та освічені, тому результати різних опитувань можуть відрізнятися в залежності від методу.

Наприклад, в телефонних опитуваннях підтримка Порошенка трохи вища, ніж в особистих інтерв'ю (face-to-face), говорять у КМІС. Які дані більш точні – невідомо, оскільки не було перепису і невідомий розподіл населення за освітою.

Також на початку січня КМІС відмовився назвати замовника дослідження. Сьогодні гендиректор КМІС Володимир Паніотто повідомив LIGA.net, що КМІС проводив опитування за початок лютого на власні кошти і самостійно складав списки.

Опитування проводилося з 5 до 7 січня серед 2005 повнолітніх респондентів у всіх областях України, крім тимчасово окупованих територій.  Похибка – не більше 2,1% для показників близьких до 25%, 1,5% – для 10%, 1,1% – для 5%.

  • За даними опитування групи Рейтинг, яке проводилося методом особистого інтерв'ю з 29 січня до 3 лютого, рейтинг лідерів був таким: СН – 22,2%, ОПЗЖ – 21,9%, Євросолідарність – 18,1%, Батьківщина – 10,3% , Сила і честь – 4,7%.
Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини