RU

У США вважають: що швидше Україна отримає ПДЧ, тим швидше Росія заспокоїться

29.07.2008, 10:19

Чим швидше НАТО надасть Україні ПДЧ, тим швидше Росія припинить тиск на Київ. Про це заявив заступник помічника Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Девід Меркель.

Д. Меркель запевнив, що США не мають наміру припиняти підтримку Києва, навіть незважаючи на непостійність політичної ситуації в Україні. "Україна - дуже важлива країна, вона досягла значних успіхів. США готові працювати з Україною, щоб допомогти їй реалізувати поставлені цілі", - зауважив Д. Меркель, якого цитує "Українська правда".

"Просування вперед якраз пришвидшилося останнім часом. У нас твердий намір і надалі працювати з українськими колегами над існуючими завданнями", - додав американський чиновник. Д. Меркель також упевнений, що заклики колишнього Держсекретаря США Генрі Кіссінджера до американського керівництва не втручатися у сферу інтересів Росії і не просувати Україну до НАТО не можуть знайти "розуміння" в американської адміністрації.

"Якщо діяти з позиції: мовляв, необхідно віддати Росії її сферу інтересів і не розвивати взаємин з її сусідами, оскільки це дратує Росію, то тоді Москва знатиме, що у неї є важіль впливу. Тоді сфера її інтересів просто почне ставати ширшою, ширшою і ширшою. Водночас, поле наших перемовин із Росією ставатиме все вже, вже і вже", - вважає представник Держдепу. "Найважливіше, що в такому випадку ми принесемо в жертву не лише свої інтереси, але й суверенні права та спрямування України. Україна є суб'єктом цих дискусій, а не об'єктом домовленостей між кимось. США відгукуються на курс уряду та президента України, які заявили про рух у бік НАТО. Треба пам'ятати: це Україна і Грузія хочуть приєднатися до НАТО, а не НАТО хоче вступити в Україну. Україні нічого не нав'язується", - додав він.

Водночас, на питання, чи не відмовить НАТО Україні в наданні ПДЧ і в грудні цього року, Д. Меркель сказав: "Я не знаю. Ми і багато інших союзників у НАТО впевнені в тому, що процес ПДЧ повинен розпочатися. І, як я вже наголошував, ми твердо стоїмо на цій позиції. Ми дуже наполегливо працюємо з тими союзниками, які не впевнені, що цей процес повинен розпочатися. Ми зробимо за той час, що залишився, усе, що нам під силу…". "Україна має сама докласти максимальних зусиль, щоб бути кращим кандидатом. Уряд повинен бути наполегливим і не давати підстав засумніватися в тому, що він хоче почати процес ПДЧ", - зазначив американський чиновник.

За його словами, "у міжнародному аспекті швидше помічають, що розгортається драма у внутрішній політиці, і не бачать, що відбувається з такими важливими питаннями, як просування в напрямі ПДЧ, економічна реформа або антикорупційна боротьба - український уряд працює над цими питаннями, але він дуже відволікається…".

Д. Меркель також повідомив, що на початку вересня відбудеться зустріч двосторонньої консультативної групи, з чим і пов'язаний його візит, під час якого він зустрічався з секретарем РНБОУ, главами Міноборни, Мінекономіки, Мін'юсту, МВС та МЗС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини