У США сказали, що потрібно від Росії до виборів в Донбасі

У США сказали, що потрібно від Росії до виборів в Донбасі - Фото
Блокпост Станиця Луганська (фото - Юрій Клименко/Facebook)
04.10.2019, 16:04

Агресору нагадали: до виборів в ОРДЛО звідти повинні бути виведені війська РФ і роззброєні бойовики

До того, як в окупованих Росією районах Донбасу пройдуть місцеві вибори, країна-агресор повинна виконати свої зобов'язання в рамках мінських угод. Про це заявила заступник політичного радника місії США при ОБСЄ Лейн Дарнелл Баль на засіданні у Відні, пише Укрінформ.

За її словами, йдеться про виведення російських військ, роззброєння і розформування незаконних збройних формувань.

"Ми закликаємо Росію виконати свої зобов'язання в рамках мінських угод, включаючи повне дотримання режиму припинення вогню, виведення військ і припинення підтримки, роззброєння і розформування незаконних збройних формувань в так званих народних республіках, перед тим, як просуватися з місцевими виборами на сході України", - заявила американський дипломат.

Вона також додала, що останні події в Донбасі обнадіюють. Як приклад представник США привела зниження рівня насильства після перемир'я 21 липня, ремонт моста в Станиці, прогрес в розмінуванні. При цьому в США сподіваються на подальшу деескалацію, в тому числі - розведення військ в Золотому і Петровському.

"Ми приєднуємося до наших європейських і іншим партнерів, підтверджуючи, що наші пов'язані з Мінськом санкції проти Росії будуть залишатися в силі, поки Росія повністю не виконає свої мінські зобов'язання. Окремі санкції, пов'язані з Кримом, залишаться в силі, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом", - запевнила дипломат.

Читайте також: Дипломати США закликали повернути Україні контроль над усім кордоном