У справі Манафорта можуть з'явитися нові обличчя - Луценко

21.08.2018, 16:50
У справі Манафорта можуть з'явитися нові обличчя - Луценко - Фото
Юрий Луценко (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Генпрокурор зазначив, що в лютому направив офіційне звернення до спецпрокурори про готовність співпрацювати у справі Манафорта

У справі екс-політтехнолога Партії Регіонів і колишнього глави передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта якщо буде доведено, що передавати гроші йому доручав конкретний український держслужбовець - він буде нести відповідальність. Про це сьогодні на брифінгу заявив генпрокурор Юрій Луценко, відповідаючи на питання, що буде з фігурантами списку Манафорта.

"Якщо народний депутат чи голова Адміністрації президента (тих часів) або міністр дає команду офшорній компанії виплатити гроші за політичні консультації Януковичу або Партії регіонів - в цьому будуть ознаки того, що він не відмовився від управління бізнесом, а значить, порушив законодавство. Якщо це буде встановлено - він буде притягнутий до відповідальності, ким би він не був сьогодні, чинним депутатом або колишнім", - сказав Луценко.

За його словами, єдина проблема - це швидкість виконання відповідних міжнародних доручень.

"Це, на жаль, досить тривалий час", - підкреслив генпрокурор.

Луценко зазначив, що в лютому направив офіційне звернення до спецпрокурори Мюллеру про готовність співпрацювати. "До нас вони не зверталися і провели своє розслідування, яке зараз закінчується першою частиною судового процесу", - сказав він.

Читайте думка: Справа Манафорта та її наслідки для України

Генпрокурор нагадав, що основні звинувачення проти Манафорта в США полягають в тому, що той не платив податки з одержуваних від українських політиків грошей.

"У цьому правопорушенні, очевидно, немає юрисдикції України, тому що він резидент США. Але в його процесі звучать свідоцтва про те, що Манафорт отримував кошти за консультаційні послуги Януковичу і Партії регіонів від конкретних політиків України, є певний список цих осіб, які на той момент були держслужбовцями - народними депутатами, співробітниками Адміністрації президента і Кабінету міністрів", - підкреслив він.

Луценко зазначив, що за законодавством вони не мали права бути розпорядниками будь-яких бізнес-структур, а передати в управління третім особам. "Тому ми зареєстрували кримінальне провадження по ймовірним правопорушенням цими держслужбовцями (на той момент), які, ймовірно, управляли фірмами і не передали їх в управління третім особам", - сказав він.

У зв'язку з цим провести слідчі дії доручено Державній фіскальній службі.

В кінці зими 2018 року проти Манафорта і його помічника Гейтса влада США висунула звинувачення в ухиленні від податків на доходи, отримані в Україні при роботі на Януковича.

За даними спецпрокурора США Роберта Мюллера, який розслідує "російську справу", Манафорт заробив в Україні за майже 10 років більше $ 60 млн, які розподілив по більш ніж 30 банківським рахункам в трьох країнах. Його захист заявив, що "українські олігархи вимагали таємні платежі".

Читайте також: Наживка Янукович: хто є головною мішенню в справі Манафорта

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – JTIМимо бюджета транзитом: как Украина стала одним из центров нелегальных табачных изделий