У Слузі народу пояснили, чому Зеленський хоче розпустити ЦВК

У Слузі народу пояснили, чому Зеленський хоче розпустити ЦВК - Фото
Аліна Загоруйко (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)
11.09.2019, 15:07

Більша частина претензій стосується дій ЦВК щодо кандидатів Слуги народу

Причиною подання президента Володимира Зеленського про звільнення членів ЦВК стали протиправні дії комісії під час проведення дострокових виборів до Верховної Ради, заявила депутат із фракції Слуга народу, заступник голови комітету парламенту з питань організації державної влади Аліна Загоруйко на брифінгу.

Президент висуває кілька претензій: по-перше, 28 рішень ЦВК були скасовані судами, а дії ЦВК визнані протиправними.

По-друге, ЦВК нібито виявила необ'єктивність і упередженість щодо визнання відомостей в автобіографіях кандидатів: вони могли писати будь-які відомості, а ЦВК заявляла, що не має повноважень для їх перевірки та рекомендувала звертатися до суду. При цьому, зазначає Загоруйко, якщо суд скасовував рішення ЦВК, "дивним чином можливість перевірки відомостей про партійну приналежність з'являлася".

По-третє, у президента вважають, що ЦВК неоднаково застосовувала законодавство. Нібито ЦВК, маючи одні й ті ж підстави, в одному випадку приймала одне рішення, а в іншому, коли мова йшла про кандидата від партії Слуга народу, - "діаметрально протилежне". Одне з таких рішень, за словами Загоруйко, суд скасував із формулюванням, що ЦВК не виконала рішення суду. "У демократичній країні такої практики бути не повинно", - заявила депутат.

Вчора стало відомо, що Зеленський вніс до парламенту подання про звільнення всього складу Центральної виборчої комісії.

Читайте також: Фракція Порошенка заблокувала підписання закону про імпічмент