RU

У Слузі народу планують об'єднати області в регіони

08.10.2019, 16:57
У Слузі народу планують об'єднати області в регіони - Фото
Олександр Корнієнко (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Партія Слуга народу має намір змінити адміністративно-територіальний устрій країни, об'єднавши області в регіони, а райони - в округи. Про це розповів заступник голови фракції СН Олександр Корнієнко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

За словами Корнієнка, базовою адміністративною одиницею стануть громади, які планується укрупнити. 10-15 громад складуть округ, який очолить префект. На рівні областей планується призначення обласними радами глав виконавчих органів, яким будуть передані повноваження. При цьому планується прийняти закон про службу в органах місцевого самоврядування, який давав би соціальні гарантії місцевим чиновникам, але забороняв би входити в виконкоми депутатам, щоб менше політизувати їх роботу.

Паралельно на рівні області також буде призначатися префект, який повинен координувати роботу центральних органів виконавчої влади на місцях і стежити за законністю рішень місцевого самоврядування.

Для проведення цієї реформи потрібно змінювати Конституцію, в якій на даний момент не передбачені ні округи, ні регіони, ні префекти, а потім приймати відповідні закони. Корнієнко розповів, що до кінця листопада планується створити проект нового адміністративно-територіального устрою і почати його обговорення з суспільством.

  • 3 жовтня було прийнято в першому читанні законопроект про столицю, який розділяє повноваження глави КМДА та мера Києва і відновлює районні ради.
  • 5 жовтня Корнієнко розповів, що вибори до місцевих рад, включно з обласними, планується проводити за мажоритарною системою, і на цих виборах Слуга народу буде намагатися висунути нових людей, які раніше не були депутатами.

Читайте також: Пройдіть тест від LIGA.net: чи все ви знаєте про головну реформу України

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини