У Слузі народу бунт через імперативний мандат - УП

У Слузі народу бунт через імперативний мандат - УП - Фото
Фракція Слуги народу (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)
18.09.2019, 15:41

Цілі групи депутатів вимагають зміни законопроекту, який передбачає заборону виходу із фракції

Депутати від Слуги народу, незадоволені законопроектом про імперативний мандат авторства їх же однопартійців, наполягли на тому, щоб у документ до розгляду його депутатами були внесені зміни. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на представників фракції Слуга народу.

Законопроект №1038, проти якого категорично висловилися деякі групи фракції, передбачає позбавлення депутата мандата, якщо він відмовляється бути членом фракції партії, від якої він обирався, або хоче вийти з цієї фракції.

"Деякі групи категорично відмовлялися в будь-якому вигляді розглядати цей законопроект. Там чати розривалися, сварки були жахливі, коли з'явився ще один законопроект - №1045 - і депутатам про нього ніхто не повідомив", - сказав один зі співрозмовників видання.

За словами іншого джерела, більшість депутатів СН взагалі хочуть, щоб законопроект №1038 був відкликаний. Поки домовилися з головою фракції Давидом Арахамією, що документ знімуть із розгляду. У той же час кожна з 15-ти груп фракції висуне по одному представнику для доопрацювання законопроекту.

12 вересня Арахамія заявив, що законопроект №1038 вирішено зняти з розгляду. Він розповів, що законопроект викликав "дуже бурхливі внутрішні дискусії" і заявив, що це "не повинен бути закон про інакомислення, а закон про внутрішню зраду".

Тим часом президент Володимир Зеленський вважає, що саме закон про імперативний мандат повинен "регулювати" проблему неперсонального голосування депутатів.