У сім'ї Жебрівського проблеми з прозорістю бізнесу в ФРН - ЗМІ

22.06.2018, 12:14
У сім'ї Жебрівського проблеми з прозорістю бізнесу в ФРН - ЗМІ - Фото
Павло Жебрівський (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Сім'я колишнього глави Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського, якого призначили аудитором НАБУ, має проблеми з прозорістю бізнесу в Німеччині. Про це повідомляє Deutsche Welle..

За даними видання, в Бад-Хомбург, під Франкцуртом-на-Майні, є фірма Vital Pharma GmbH, яка входить в "фармацевтичну імперію" Жебрівських.

"Ця фірма вже близько десяти років торгує на німецькому ринку сировиною для виробництва медичних препаратів, які імпортуються, зокрема, з країн Азії та Південної Америки. Річний оборот цієї фірми, як свідчить звітність, близько трьох мільйонів євро", - йдеться в повідомленні.

Виконавчої директором Vital Pharma GmbH є дочка Павла Жебрівського Анна. Вона очолила компанію ще, будучи студенткою. Згідно з німецькими законами про боротьбу з відмиванням грошей, до 1 жовтня минулого року директор мала внести імена бенефіціарів власників компанії до реєстру прозорості, оскільки німецьким органам для боротьби з ухиленням від сплати податків та відмиванням грошей потрібно знати, хто стоїть за офшорними фірмами, яким належить Vital Pharma GmbH.

"Як свідчить виписка з реєстру, дочка аудитора НАБУ цього не зробила. За це компанії загрожує штраф до 100 тис євро", - підкреслюється в повідомленні.

З документів німецького реєстру можна дізнатися, що компанія належить холдингу з Нідерландів - Farmak group n.v.

Читайте також: Не звільнять, але притиснуть: чим закінчиться аудит НАБУ для Ситника

"Кінцева бенефіціарів власниця - Філя Жебрівська, сестра Жебрівського. Таким чином, німецька компанія входить в структуру української групи фармацевтичних компаній "Фармак", - зазначає видання.

Нідерландський холдинг належить також холдингу з Люксембургу Farmak Holdings S.à r.l., а локументи реєстру компаній Люксембургу ведуть на Кіпр.

"Остаточну картину структури власності групи "Фармак" можна отримати, ознайомившись з документами компанії FI & P. ​​Holdings limited. Контрольний пакет акцій компанії належить Філі Жебрівській. Другий за величиною пакет акцій - близько 10% - Павлу Жебрівському. Згідно з деклараціями Жебрівського, він отримує від цієї компанії близько 1,5 млн грн дивідендів на рік", - пише видання.

Журналісти припускають, що багато що вказує на те, що фінансові інтереси екс-губернатора в групі "Фармак" значно ширше, ніж формально має простий акціонер з 10% пакетом акцій.

"Як випливає з електронної декларації про доходи, крім дивідендів від кіпрської компанії-власниці, Жебрівський отримав від українського ПАТ "Фармак", в 2017 році мільйон грн "матеріальної допомоги". Іноземними компаніями групи "Фармак" управляє не тільки дочка Жебрівського, а й його 24-річний син ", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Жебрівський боїться "виплеснути з водою немовля" при аудиті НАБУ

Ян Жебрівський, як свідчать документи австрійського реєстру компаній, є довіреною особою з правом підпису в компанії Farmak International Holding GmbH. Це - дочірня компанія нідерландської FARMAK GROUP N.V. "Річний оборот австрійської компанії - від семи до 10 млн євро в рік. Кількість працівників, згідно з даними реєстру: нуль. Ймовірно, роль сина - тільки підписувати платіжки за дорученням тітки або батька. Повноцінної комерційної діяльності австрійська компанія, очевидно, не веде", - припустили журналісти видання.

Павлу Жебрівському належить також ПП "Ян", яке торгує, зокрема, медикаментами. У квітні минулого року керівником цієї компанії став Любомир Шведюк, зять чиновника. У лютому цього року, як свідчить запис в німецькому реєстрі компаній, Анна Жебрівська стала Анною Шведюк.

DW не вдалося отримати від дочки Павла Жебрівського пояснення, чому вона не внесла дані про кінцевих бенефіціарів очолюваної нею німецької компанії в реєстр прозорості. В офісі Vital Pharma GmbH повідомили, що вона у відрядженні.

11 червня 2018 року Жебрівський повідомив, що подав главі держави заяву про звільнення з посади голови Донецької ОВЦА, яку він займав три роки.

13 червня Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Жебрівського з посади голови Донецької обласної державної адміністрації.

19 червня Порошенко призначив Жебрівського аудитором НАБУ.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю