RU

У Секретаріаті вважають, що Тимошенко шукає нових "ворогів"

29.08.2008, 15:18

Постановою про скасування низки відрахувань під час будівництва житла Кабінет Міністрів України шукає собі "нових ворогів". Таку думку висловив сьогодні перший заступник глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О. Шлапак наголосив, що, ухваливши таке рішення, уряд вийшов за рамки своєї компетенції. Крім того, за словами представника Секретаріату, рішення "вкотре" ухвалювалося за порушення Закону про Кабінет Міністрів, без узгодження з місцевими органами влади, які його виконуватимуть.

"На мою думку, тут знову більше популізму, ніж реального результату. Упевнений, що мерії чинитимуть так, як вважають за потрібне, і так, як їм дозволено законом. Але боюся іншого, боюся того, що завтра ми матимемо нових ворогів", - сказав О. Шлапак.

Він пояснив, що "ворогами" вже є глави обласних державних адміністрацій, яких звинувачують у зростанні інфляції, а тепер звинувачуватимуть мерів, які не хочуть знижувати ціни на житло.

"Необхідно було насамперед погодитися з Президентом, щоб вже цього року провести експеримент із будівництва доступного житла і, якщо він нам вдасться, ми відпрацюємо всі механізми. Виділимо значно більший ресурс у 2009 році, і саме таким чином ми зможемо зсунути з місця проблему доступного житла".

Нагадаємо, 27 серпня Прем'єр-міністр України Ю. Тимошенко заявила, що уряд знизив до мінімуму відрахування, які здійснюються під час будівництва житла. За її словами, сьогодні українські забудовники змушені платити низку зборів, частка яких у собівартості будівництва житла досягає 49,5%. Однак рішенням уряду ці збори буде скасовано.

Зі свого боку представники ринку зазначають, що це рішення уряду може знизити ціни лише у нових проектах, оскільки в тих, що будуються зараз, ці витрати вже закладено. Крім того, зниження зборів може значно вплинути на фінансування розвитку інфраструктури.

Читайте також:
Квартири в регіонах: ціни на 29.08 >>>
"Однушки" у Києві подешевшали, чотирикімнатні - зросли в ціні >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини