RU

У ЄС готові дати Україні асоціацію, але без перспективи членства

21.07.2008, 14:19

Позиція Європейської комісії, а також настрої групи країн - членів ЄС свідчать про те, що Україна може отримати угоду про асоціацію з ЄС, але з "вичищеною суттю" стосовно чіткої перспективи членства. Про це повідомив представник Єврокомісії, а також представник дипломатичних кіл на умовах анонімності.

"Назва нової угоди та визначення, що розуміти під цією назвою, буде частиною дискусії у вівторок. Якщо ви назвете це угодою про асоціацію, у будь-якому разі, до документу необхідно включити положення, що це не означає негайної перспективи входження України (до ЄС), що це не призведе до статусу кандидата", - заявив представник Єврокомісії.

Як відомо, у вівторок відбудеться засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ, на якому розглядатиметься перебіг перемовин щодо нової посиленої угоди України-ЄС. Щодо позиції Києва, який наполягає на перспективі членства, співрозмовник зауважив: "Це те, чого ЄС на разі Україні дати не може. Але якщо в угоді ви чітко зафіксуєте, що це (назва документу як угоди про асоціацію) не спричиняє статус кандидата - у нас не буде проблем із формулюванням. Це те, чого ми збираємось досягнути", - наголосив він.

За словами єврочиновника, це питання протягом усього літа обговорюватиметься з українською стороною до початку самміту ЄС із тим, щоб сторони прийшли до загального порозуміння. Дипломат високого рангу також зазначив, що нинішнє засідання Ради ЄС є "одним із кроків" з підготовки до самміту ЄС. "Ми маємо підготуватися до самміту, який буде дуже важливою стадією перемовин щодо нової поглибленої угоди - до 9 вересня головні положення документу мають бути якомога чіткішими", - пояснив він.

Говорячи про позиції стосовно надання Києву перспективи членства в ЄС, дипломат повідомив, що є низка країн, розташованих географічно поруч з Україною, які вважають очевидним, "що Україна може бути членом ЄС, і це необхідно визнати саме таким чином (укладенням договору про асоціацію та визнанням перспективи членства у преамбулі)". "Але є й інші, для яких мандат на перемовини з Україною було видано в рамках Європейської політики сусідства (яка не передбачає перспективи членства). І є позиція, яка також протилежна: про те, що ми маємо бути обережними з цього приводу, як повинні бути обережними щодо розширення взагалі", - додав він.

Співрозмовник підтвердив, що Франція, що наразі головує в ЄС, підтримує укладення угоди про асоціацію. Водночас, він зауважив, що значна група країн Євросоюзу виступає проти, відмовившись при цьому назвати ці країни. "Угода про асоціацію - одна з гіпотетичних можливостей", - пояснив європейський політик, якого цитує "Українська правда".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини