RU

У рейтингу успішних країн Україна на 68 місці з 104

20.10.2008, 11:24

Американське незалежне консалтингове агентство "Legatum Institute" назвало новий список успішних країн. Із 104 позицій, Україна опинилася на 68.

Індекс успішності вираховували за 44 показниками, основні з яких: конкурентоздатність, охорона здоров'я і навколишнє середовище, сімейні і релігійні цінності. За економічними показниками, Україна потрапила у найвищу частину рейтингу. Однак її загальні позиції значно погіршили показники якості життя. Як наслідок - лише 68 позиція.

За словами експерта проекту Раяна Стрітера: "Для України є небагато хороших новин і небагато поганих. Хороші показники має ринкове зростання, краща якість освіти. Але досить погані загальні показники якості життя: проблеми з охороною здоров'я, захистом навколишнього середовища, плюс низька ефективність державного управління". Дуже негативно на результати України вплинула нездатність системи охорони здоров'я впоратися зі стрімким поширенням ВІЛ-інфекції. Цей чинник, зокрема, пов'язують із недостатнім фінансуванням медичної інфраструктури. Тим часом, епідемія ВІЛ/СНІД стає все більшим соціальним тягарем для країни.

Серед європейських країн Україна займає одне з останніх місць у рейтингу. Схожі позиції, наприклад, має Македонія. Проте за охороною здоров'я Македонія одержала оцінку +1, тоді як Україна одну з найнижчих -32. Водночас, у македонців проблеми з безробіттям. Найбільш позитивно американські експерти оцінюють українську якість освіти (+9 балів), бізнес-привабливість країни, а також порівняно невисокі показники безробіття.

Кращі ніж у України позиції в рейтингу мають Казахстан і Росія - відповідно 56 і 57 місця. На десять позицій нижче України було оцінено позиції Білорусі і Молдови. "Україна перебуває десь посередині серед пострадянських країн. У неї стабільні позиції, і вона має всі можливості поліпшувати свої показники", - переконаний Р. Стрітер.

Водночас, перше місце у рейтингу зайняла Австралія. Далі йдуть Австрія і Фінляндія, Німеччина, Сінгапур і США. Останні у списку Ємен і африканські країни Замбія і Зімбабве. Найбільш стрімко за останні п'ять років розвивалися такі країни як Ірландія, Хорватія, Португалія і Китай. У 2008 році потужний стрибок здійснили Словаччина, Румунія і Болгарія, які недавно вступили у Євросоюз, - передає "Deutsche Welle".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини