У Раді відповіли конгресменам США щодо "батальйону Азов": лист

01.11.2019, 09:13
У Раді відповіли конгресменам США щодо
Верховна Рада (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Нардепи коротко розповіли законодавцям США історію окремого загону спецназу Азов - в/ч 3057 східного оперативно-територіального об'єднання НГУ

Спроби назвати Азов "терористичною організацією" або "насильницькою іноземною групою білих супрематистів" - важка ноша на совісті деяких конгресменів США, яка "болем відгукується в серцях українських військових і добровольців, які захищають країну від окупантів". Так пишуть у відповіді (PDF) американським колегам, які поставили підписи під зверненням до Держдепу про визнання підрозділу "терористичним", 39 нардепів Ради.

Парламентарії підкреслюють: в умовах війни будь-яка критика військових повинна бути аргументованою, а докази їх причетності до правопорушень - беззаперечними.

Читайте також: Аваков відповів на заклики в США віднести полк Азов до терористів

Вони заявили, що в листі конгресменів і в відкритих джерелах не знайшли підтверджень причетності полку Азов до терактів в Новій Зеландії, до вербування американських громадян або до інших злочинів, про які пишуть держсекретареві США.

Нардепи закликали колег до стриманості, неупередженості, відкритості і щирості при розгляді ситуації, що склалася, а також порадили більш скрупульозно досліджувати тему, перш ніж робити гучні заяви.

У Раді обіцяють звернутися до всіх правоохоронних органів України з проханням ретельно розслідувати зазначені в листі припущення - з подальшим оприлюдненням результатів.

Серед підписантів - Богдан Яременко, Ірина Венедиктова, Єлизавета Богуцька, Галина Третьякова, Олександр Завітневич, Олександр Ткаченко, Ярослав Юрчишин, Сергій Соболєв, Андрій Кожем'якін, а також Валентин Наливайченко з Юлією Тимошенко.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами