RU

У Раді Європи поділилися першими враженнями від виборів в Україні

01.11.2010, 18:20
У Раді Європи поділилися першими враженнями від виборів в Україні - Фото
2e1726b246ee65442a93b4c3270937cf.jpg

У Раді Європи поділилися першими враженнями від виборів в Україні
Міжнародні спостерігачі виявили під час місцевих виборів 31 жовтня ряд проблем, які пов'язують з прийнятим напередодні виборів новим виборчим законом. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила глава делегації Конгресу регіональних органів влади Ради Європи Гудрун Мослер-Тернстрем.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Г.Мослер-Тернстрем звернула увагу на такі недоліки, як дисбаланс представників провладних та інших політичних сил у виборчих комісіях, зняття кандидатів з виборів в останній момент, затягнута процедура підрахунку голосів, а також переповнені виборчі дільниці, що часто ставило під загрозу таємну процедуру голосування.

"Ми впевнені, що в області виборчого законодавства в України є можливість багато чого поліпшити. Україна вже показувала, що вона може домагатися найкращих результатів, наприклад, під час проведення президентських виборів на початку цього року. Ми сподіваємося, що українські органи влади будуть над цим працювати разом із експертами Ради Європи, Конгресу і Венеціанської комісії для того, щоб якнайшвидше створити виборчий кодекс з тим, щоб країна могла - особливо беручи до уваги наступні парламентські вибори 2011-2012 років - провести по-теперішньому часу демократичні вибори, які будуть повністю відповідати європейським нормам проведення чесних і вільних виборів", - сказала вона.

Ще один член делегації Конгресу регіональних органів влади Ради Європи Найджел Мермаген зазначив, що загалом вибори до місцевих органів влади в Україні пройшли в мирній і спокійній атмосфері, незважаючи на окремі інциденти.

Г.Мослер-Тернстрем уточнила, що це тільки перші враження делегації від проведення виборів, і після повернення у Страсбург, почнеться підготовка докладного звіту, який буде представлений на засіданні Конгресу в березні 2011 року.

Вона також повідомила, що до складу делегації Конгресу регіональних органів влади Ради Європи увійшли 23 представники, які в день голосування відвідали Київську область, Крим, міста Черкаси, Чернігів, Одесу, Львів, Харків, Чернівці.

Нагадаємо, раніше гендиректор Місії CIS-EMO Олексій Кочетков заявив, що порушення, зафіксовані під час місцевих виборів в Україні, мають несистемний характер і не можуть надати вирішального впливу на остаточний результат волевиявлення громадян.

Місія спостерігачів міжпарламентської асамблеї СНД заявила, що вибори були організовані добре. Правда, деяких її представників збентежив той факт, що "зараз всі бюлетені надруковані українською мовою".

Спостерігачі за місцевими виборами в Україні від Сербії також відзначили високу якість виборчого процесу.

Місцеві вибори - 2010: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини