RU

У Раді відкрили пам'ятник Ющенкові

11.11.2008, 13:00

У Верховній Раді презентують пам'ятник третьому Президентові України Вікторові Ющенку.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, пам'ятник за формою - видовжена по горизонталі дерев'яна ікона, встановлена на мольберті. У центрі на позолоченому фоні - збільшена фотографія В. Ющенка у восьмимісячному віці. У кутку ікони біля ніг Президента прибита позолочена кружка з написом "Для пожертв на розвиток української державності". Кружка також закріплена залізним ланцюгом.

Відкривши пам'ятник, куратор проекту, народний депутат від НУНС Олесь Доній для завершення композиції насипав у кружку пригорщу монет. "Ви думаєте, що це звичайні гроші? Ні, це не звичайні гроші. У них також є свій таємний сенс. З одного боку, це українські гроші, оскільки ми живемо в державі Україна. Але крім того, на розвиток української державності ми кидаємо свій маленький внесок - гроші американські як одного з найбільших друзів України, гроші російські - оскільки багато що залежить від Росії у нашій державі, євроценти - я сподіваюся, що євроатлантичні перспективи України безсмертні. Ну і, безумовно, наш локомотив євроінтеграції - це Польща - польські гроші", - сказав він.

В центрі нижньої рамки ікони прибито невелику металеву табличку, на якій вигравіювано напис "В.А. Ющенко".

Як повідомив журналістам О. Доній, пам'ятник перебуватиме у постійній експозиції клубу "Остання барикада" У місті Харкові. Водночас, автор проекту, художник Анатолій Федірко пообіцяв такий самий пам'ятник встановити на батьківщині Президента України В. Ющенка.

За словами О. Донія, відкриттям пам'ятника починається серія творчих проектів "Парламентська культура - культура в парламенті". Він наголосив, що ця акція не несе у собі політичної агітації чи контрагітації. На наступній акції, анонсованій О. Донієм, буде представлено серію монет, які планується виготовити спеціально для акції.

Нагадаємо, раніше у селі Петрилів Тлумацького району Івано-Франківської області було урочисто відкрито вулицю ім. Президента України Віктора Ющенка. На новій вулиці - всього вісім будинків, які побудували для потерпілих від липневої повені.

У свою чергу, Президент України В. Ющенко запропонував жителям села Петрилів перейменувати вулицю, названу на його честь, у вулицю Злуки.

Досьє на Віктора Ющенка >>>

Досьє на Олеся Донія >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини