Путін звинуватив Зеленського в обстрілі цивільних

Путін звинуватив Зеленського в обстрілі цивільних - Фото
Володимир Путін (фото - ЕРА)
07.08.2019, 13:57

У Кремлі пишуть, що російський президент закликав українського "виключити обстріли ЗСУ житлових населених пунктів Донбасу"

Прес-служба Кремля повідомила на сайті президента РФ про телефонну розмову Володимира Зеленського з Володимиром Путіним: зроблено це було в традиційному дусі російської пропаганди про війну в Донбасі.

Зеленський раніше повідомив, що закликав Путіна "вплинути" на те, щоб гібридна армія РФ в Донбасі "не стріляла", і відмовився сказати, як лідер країни-окупанта відреагував на його заклики.

Кремль пише: президент РФ "підкреслив, що для деескалації конфлікту необхідно, перш за все, виключити подальші обстріли українськими військами населених пунктів Донбасу, що призводять до жертв серед мирного населення".

Крім того, у Путіна повідомили, що "підтверджена важливість реалізації мінських домовленостей, включаючи юридичні аспекти надання ДНР і ЛНР (терористичні організації, створені РФ на захопленій території України, - ред.) особливого статусу".

У Москві знову заявили, що Київ нібито повинен домовлятися з маріонетками РФ в Донецьку і Луганську, а не безпосередньо з їх кураторами.

"Була акцентована важливість неухильного дотримання встановленого з 21 липня режиму припинення вогню, а також розведення сил і засобів від лінії розмежування. <...> Домовлено про активізацію роботи з повернення утримуваних осіб. Обговорювалися перспективи взаємодії в нормандському форматі", - резюмували в Кремлі.

Повідомлення на сайтах президентів України і Росії про розмову з'явилися практично одночасно.

Вранці 7 серпня 2019 року, через добу після загибелі чотирьох морпіхів в Приазов'ї, Зеленський зателефонував Путіну.


Читайте також: Хроніка війни Росії проти України: серпень 2019 року