RU

У пресу просочилися деталі обвинувачення у справі Луценка

05.07.2011, 15:35
У пресу просочилися деталі обвинувачення у справі Луценка - Фото
7b7a398707329201ff57fb8eb438df23.jpg

У пресу просочилися деталі обвинувачення у справі Луценка

Копія обвинувального висновку Генпрокуратури у справі екс-голови Міністерства внутрішніх справ Юрія Луценка (на фото), його колишнього водія Леоніда Приступлюка, а також двох колишніх співробітників департаменту оперативної служби (ДОС) МВС складається з 320 сторінок. 115 з них присвячені двом епізодам, пов'язаним з водієм. Про це в статті "Заключение следует" повідомляє Комерсант Україна, в розпорядженні якого опинився текст обвинувального висновку.

Перший епізод озаглавлено "Заволодіння Луценком Ю.В. і Приступлюком Л.В. чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим положенням". У документі говориться, що в один з днів з 4 по 10 лютого 2005 року в невстановленому слідством місці Луценко запропонував Приступлюку виконувати функції водія, рахуючись при цьому на посаді оперуповноваженого департаменту розвідувально-пошукової діяльності (пізніше реорганізований в ДОС) і отримувати відповідне грошове забезпечення. Останній на пропозицію зголосився, і "вони вступили між собою в змову з метою заволодіння державними коштами".

Представники ГПУ стверджують, що після змови Луценко "в своєму службовому кабінеті дав усну вказівку" начальнику департаменту роботи з персоналом МВС Миколі Курко підготувати проект наказу про призначення свого водія в ДРПД "з присвоєнням спеціального звання "капітан міліції" і встановленням надбавки за особливі умови служби". При цьому Приступлюк на той момент вже "переступив" критичну для цього призначення вікову межу - йому виповнилося 47 років (граничний вік - 45 років).

В обвинувальному висновку наводяться свідчення причетних до виконання розпорядження міністра - загалом більше 15 чоловік. З їх слів випливає, що вони усвідомлювали, що порушують закон. При цьому в якості виправдання опитані заявляють, що вчиняли так, оскільки "після приходу Юрія Луценка в МВС там почалися кадрові чистки", і вони боялися бути звільненими.

Один з них, екс-замглави апарату міністра і колишній соратник Луценка по СПУ Валерій Мірошник розказав слідству, що Приступлюк майже жив у Луценка, "йому довіряли дітей, він практично займався їх вихованням, вирішував різного роду побутові питання та інше".

Слідство встановило, що Луценко в різний час підписував накази, завдяки яким Приступлюк просувався по службі, його грошове забезпечення збільшувалося, і він нагороджувався відомчими відзнаками, такими як Хрест Слави і Лицар Закону.

Після повторного призначення Луценка головою МВС в 2007 році Приступлюк знову став водієм і був зарахований в ДОС МВС, а міністр підписав незаконні накази про його просування по службі, зокрема про привласнення спецзвань майора і підполковника.

У жовтні 2008 року Луценко і Приступлюк "ухвалили спільне рішення про здійснення додаткових протиправних дій, направлених на збільшення вислуги років шляхом незаконного зарахування в стаж служби в органах внутрішніх справ стажу на вільнонайманих посадах".

Ще одним епізодом справи Луценка, що стосується Приступлюка, є усна вказівка екс-міністра про надання йому квартири у Києві. Вказівка була дана заступнику міністра внутрішніх справ Олександру Фокіну ще на початку 2005 року, а остаточне рішення було прийнято на засіданні житлово-побутової комісії МВС у вересні 2005 року. "Внаслідок перевищення службових повноважень міністром внутрішніх справ при наданні Леоніду Приступлюку квартири державі були нанесені збитки на суму 130623,90 грн.", - йдеться у висновку. Загальна сума збитку, завданого державі внаслідок незаконного зарахування пана Приступлюка до штату Міністерства внутрішніх справ і нарахування йому пенсії, за підрахунками слідства, становить 139646,06 грн.

Обвинувальний висновок підписано слідчим з особливо важливих справ ГПУ Сергієм Войченком і завізовано першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним.

Юрій Луценко: біографія та добірка новин>>>
Справа Луценка: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини