У Порошенка відмовляються розкривати списки відвідувачів - Схеми

14.12.2018, 10:38
У Порошенка відмовляються розкривати списки відвідувачів - Схеми - Фото
Петро Порошенко (фотоколаж - Схеми)

Журналістам в адміністрації президента не дають інформацію про те, хто приїжджає на зустрічі, пояснюючи, що не можуть розкривати персональні дані

В адміністрації президента України відмовили журналістам у наданні копії журналу відвідувачів та інформації, хто з представників бізнесу приходив на зустріч до Петра Порошенка. Про це повідомляють журналісти програми "Схеми".

Журналісти відзначили, що в наданні інформації їм відмовляють четвертий рік поспіль. В адміністрації пояснюють, що не можуть надати дані, тому що в них є "персональні дані, які відносяться до інформації з обмеженим доступом".

Співавтор закону про доступ до публічної інформації Оксана Нестеренко назвала таку відмову незаконною: "Згідно з міжнародними стандартами і українським законодавством прізвище, ім'я, по батькові є персональними даними загального характеру і не є конфіденційною інформацією".

Журналісти фізично спостерігали за тим, хто приходить в адміністрацію, і серед відвідувачів були помічені міністри, депутати і посли, які відкрито проходять через прохідну. Крім того, є категорія осіб, які приїжджають до адміністрації таємно через бічні ворота - це бізнесмени і олігархи.

У січні 2016 року Порошенко запевняв, що його адміністрація працює абсолютно прозоро: "Я не знаю про факти, коли будь-який гість (...) не повідомляється про це або ми відмовляємося від коментарів".

Раніше журналісти встановили, що президент проводить зустрічі з Віктором Медведчуком не тільки в Адміністрації президента, але і в своєму власному будинку.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами