RU

У Польщі судитимуть українського історика: говорив про Волинь

21.08.2018, 12:56
У Польщі судитимуть українського історика: говорив про Волинь - Фото
Павло Клімкін (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

У Польщі відкрили кримінальну справу проти одного з лідерів місцевої української громади - історика Григорія Купріяновича: люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав на нього в суд за виступ 8 липня в польському селі Сагринь на відкритті пам'ятника місцевим українським селянам, які в 1944 році стали жертвами Армії Крайової. Про це у себе в Facebook повідомив глава МЗС Павло Клімкін.

"Виною" Купріяновича, наскільки я розумію, стало те, що він "мав сміливість" сказати, хто був жертвою, а хто вчинив злочин; тобто, ще раз озвучив давно відомі факти. Однак ситуація змінилася з прийняттям в Польщі нової редакції закону про Інститут нацпам'яті", - пояснив міністр.

Як пише Клімкін, незважаючи на те, що частина аналітиків заявляли, нібито через "чисто пропагандистський характер і юридичну неспроможність" новий закон на практиці застосовуватися не буде, "пройшло всього кілька місяців, а у нас вже прецедент".

"І це не може не викликати глибокої тривоги. Ми категорично проти того, щоб судовий механізм використовувався для переслідування одного з провідних діячів української громади Польщі, який, до речі, дуже багато робить для польсько-українського історичного примирення", - зазначив він.

Читайте також: Чому Дуда і Порошенко порізно: експерти про річницю Волині

Клімкін назвав ситуацію "спробою регіонального політика заробити дешеву популярність на роздуванні міжнаціонального скандалу", і висловив надію, що польське суспільство "рішуче відреагує на будь-які подібні спекуляції".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини