У Польщі будують пам'ятник "жертвам українських націоналістів"

28.08.2018, 18:13
У Польщі будують пам'ятник
Фото: iStock/Global Images Ukraine

У польському місті Щецін розпочато будівництво пам'ятника "жертвам українських націоналістів в 1939-1947 роки". Про це повідомляє Польське радіо.

Монумент встановлять на Центральному кладовищі міста.

Повідомляється, що автором проекту є Катажина Радецька. Пам'ятник поставлять в рамках співпраці Інституту національної пам'яті Польщі та Асоціації "Східні креси: спадщина и пам'ять".

Представник асоціації Єжи Мужило заявив, що "це особливо важливо для нащадків кресовян і свідків трагічних подій на Волині".

Директор Інституту національної пам'яті в Щецині Павло Скубіш сказав, що "жертви злочину на Волині не мають своїх могил", так як полякам, за словами Скубіша, не дають проводити ексгумацію в місцях, де в братських могилах покояться жертви.

"Тому пам'ятник повинен також стати символічною могилою", - заявив представник Інституту нацпам'яті.

Раніше в Польщі прийняли поправки до закону про Інститут національної пам'яті, які передбачають кримінальну відповідальність за звинувачення поляків в причетності до злочинів нацистської Німеччини за часів Другої світової війни і вживання неприпустимого терміну "польські табори смерті", а також за заперечення "злочинів українських націоналістів" на території Польщі в 1925-1950 роках.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского