RU

У ПАРЄ кажуть, що резолюція в Україні могла бути набагато жорсткішою

06.10.2010, 12:15
У ПАРЄ кажуть, що резолюція в Україні могла бути набагато жорсткішою - Фото
d031a1c8240b4ffcbb845670c8388417.jpg

У ПАРЄ кажуть, що резолюція в Україні могла бути набагато жорсткішою
Одна з авторів звіту про стан демократії в Україні від доповідачів Моніторингового комітету ПАРЄ Рената Вольвенд вважає резолюцію ПАРЄ щодо України недостатньо жорсткою. Про це вона заявила в інтерв'ю "Deutsche Welle".

Р.Вольвенд здивувалася, що в Україні звіт вважають жорстким. За її словами, колеги-однопартійці навпаки вважають його дуже м'яким. "Є настільки багато скарг, що особливо стосуються свободи слова і медіа. Є і побоювання з приводу того, чи буде Україна виконувати взяті на себе зобов'язання, які були підтверджені паном Президентом Януковичем під час його виступу в ПАРЄ у квітні і які повинні бути виконані до початку головування України у ПАРЄ у травні 2011 року", - сказала Р.Вольвенд.

До того ж вона наголосила, що поки що "жоден із цих пунктів досі не був виконаний". "Ми це критикуємо - і в цьому, напевно, і є жорсткість", - додала Р.Вольвенд.

Вона також наголосила, що "в Україні зараз все контролюється. Немає відчуття свободи, коли можна вільно критикувати, якщо щось тобі не подобається, оскільки за рогом вже за тобою хтось стежить. Все перевіряється і реєструється. І людям просто обмежують їхню свободу".

"З огляду на особистий досвід скажу, що керівництво України відкрито до критики, але лише тоді, коли з ними про це говориш. Тобто чиновники уважно тебе слухають, ніби все сприймають і навіть погоджуються з деякими пунктами, обіцяючи щось змінити. Але як тільки виїжджаємо - про все це забувають", - сказала вона.

"Як доводить щоденна практика - дії нівелюють всі хороші наміри", - констатувала Р.Вольвенд.

Нагадаємо, напередодні Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала владу України розслідувати всі заяви про пригнічення свободи ЗМІ і права на збори, а також висловила стурбованість тим, яким чином влада України проводить реформи. До того ж у вітчизняному зовнішньополітичному відомстві дійшли висновку, що резолюція ПАРЄ наблизила Україну до ЄС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини