RU

У нардепів-регіоналів Бережної і Луцького "роздвоїлися" картки для голосування

18.03.2011, 14:55
У нардепів-регіоналів Бережної і Луцького
cacafe021e8064984f4791567e609426.jpg

У нардепів-регіоналів Бережної і Луцького "роздвоїлися" картки для голосування
Картки народних депутатів із фракції Партії регіонів Максима Луцького і Ірини Бережної продовжували голосувати у Верховній Раді тоді як обидва регіонала перебували у Брюсселі на засіданні комітету з міжпарламентської співпраці. Відповідаючи на питання журналістки телеканалу СТБ у Брюсселі, де знаходяться картки депутатів, регіонали запевнили, що їхніми картками ніхто не голосує. В цей час в Україні проходили пленарні засідання.

Так, у телесюжеті СТБ регіонал М.Луцький, відповідаючи на питання, як його картка голосує, сказала: "Ніяк". Але тут же додав: "Я думаю, що і депутати Європарламенту голосують один за одного, вони можуть дотягнутися до трьох кнопок".

Його колега І.Бережна на те ж питання відповіла: "Моя депутатська картка знаходиться у Києві, але вона не голосує".

До того ж, як свідчить сайт Верховної Ради, 16 березня картка І.Бережної проголосувала чотири рази, а М.Луцького - шість разів. "Всі синхронні з рішеннями фракцій більшості. Як ці люди могли виявитися одночасно в двох різних місцях, на відстані двох тисяч кілометрів, залишається загадкою", - зазначають журналісти СТБ.

Коментуючи можливість голосування депутатами Європарламенту один за одного, депутат від Польщі Павло Коваль зазначив, що йому і не спаде на думку, що хтось може голосувати за сусіда. У польському парламенті таке було один раз п'ять років тому. Згадують досі. "Неможливо уявити собі, щоб хтось за когось голосував. Всі повинні голосувати за себе. У нас була ситуація, коли хтось проголосував за свого друга, він, на жаль, закінчив свій термін у в'язниці", - розповів євродепутат.

Крім того, у Брюсселі журналісти продемонстрували колишньому Президенту Польщі Олександру Квасневському кадри, на яких регіонал Михайло Чечетов "диригує" більшістю у парламенті - махає рукою, показуючи, підтримувати той чи інший законопроект, чи ні. О.Квасневський обурений: "У залі нікого немає, хтось рукою вгору - це неправильно, це заборонено, і це абсолютно проти всіх демократичних стандартів".

Ще один депутат Європарламенту, Павло Залевський, додає: "Це справа тільки українських громадян. Вони повинні натиснути на своїх обранців, закликати їх до відповідальності".

Нагадаємо, вчора Верховна Рада відмовилася вводити систему голосування сенсорною кнопкою. Відповідний законопроект проголосували 222 народні депутати з 226 необхідних: 10 регіоналів, 92 бютівця, 51 нунсівець, 25 комуністів, 12 депутатів групи "Реформи заради майбутнього", 20 литвинівців і 12 позафракційних.

Пояснюючи причини, чому регіонали не підтримали законопроект, лідер фракції ПР Олександр Єфремов заявив, що результативному голосуванню перешкодило відсутність позитивного висновку за новою системою від "Укрспецзв’язку".

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини