RU

У МЗС дійшли висновку, що резолюція ПАРЄ наблизила Україну до ЄС

06.10.2010, 11:55
У МЗС дійшли висновку, що резолюція ПАРЄ наблизила Україну до ЄС - Фото
f3274be8502577caca772757599ddbc1.jpg

У МЗС дійшли висновку, що резолюція ПАРЄ наблизила Україну до ЄС

Прийняття ПАРЄ резолюції "Функціонування демократичних інститутів в Україні" є важливим кроком у напрямі реалізації євроінтеграційного курсу. Про це сказано у коментарі Міністерства закордонних справ України щодо резолюції ПАРЄ, зробленій напередодні.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі глави держави, в МЗС зазначили, що Україна прагне забезпечити досягнення високих стандартів європейської демократії і цінує підтримку і поради Ради Європи як найбільш авторитетної у цій сфері міжнародної організації.

Дипломати зазначають, що "остання резолюція ПАРЄ вітає появу політичної стабільності в Україні, забезпечену за підсумками лютневих чесних і прозорих президентських виборів, а також консолідацію влади як необхідну умову здійснення демократичних і економічних реформ".

"Важливо, що члени представницьких органів влади 47 країн-учасниць Ради Європи рішуче відхилили спроби окремих політичних сил неправильно інтерпретувати логіку внутрішніх процесів в Україні", - наголосили у МЗС.

До того ж дипломати зазначили, що у ПАРЄ, за підсумками детального моніторингу, визнали ці процеси такими, які проходять відповідно до стандартів демократичного управління. "Сам хід розгляду резолюції, дебати, які відбувалися у день її прийняття у Раді Європи, в яких, насамперед, брали участь представники різних українських парламентських партій, показали впевнене існування в Україні живої, конкурентної демократії", - також зазначили у МЗС.

У повідомленні йдеться, що ПАРЄ підтримала підтверджене новим керівництвом України прагнення забезпечити найшвидше виконання всіх зобов'язань перед Радою Європи.

Дипломати вважають, що оголошений Президентом намір ініціювати процес вдосконалення конституційного пристрою держави має на меті, зокрема, виконання всього комплексу зобов'язань перед Радою Європи. "І на цьому шляху України, відповідно до чітких рекомендацій ПАРЄ, активно співпрацюватиме з Венеціанської комісією", - зазначили у МЗС.

До того ж ті "окремі зауваження", які є у тексті резолюції, допомагатимуть президентові, уряду і правлячій коаліції ефективніше розробляти і реалізовувати політику, спрямовану на досягнення високих європейських стандартів, впевнені в МЗС.

Нагадаємо, напередодні Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала владу України розслідувати всі заяви про пригнічення свободи ЗМІ і права на збори, а також висловила стурбованість тим, яким чином влада України проводить реформи.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини